Güncel

EMŞAV Kocaeli ile KOİDER el ele deprem bölgesinde

Malatya'da kurulan sahra mutfak bölge halkına sıcak yemek hizmeti veriyor

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından vakit kaybetmeden deprem bölgesine koşan EMŞAV Kocaeli İl Başkanlığı ve KOİDER (Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği) depremzedelere moral ve güç vererek yaralarını sardı.
ÇAKIR’DAN KOİDER’E ÖZEL TEŞEKKÜR
Deprem bölgesinde üs kuran EMŞAV Kocaeli Şubesi ve KOİDER hem bölge halkının yaralarını sarmak için mücadele ediyor hem de depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.
Kurulan sahra mutfakta emniyet mensuplarına, depremde görev yapan yetkililere ve depremzedelere her gün sıcak yemek hizmeti sunuluyor. EMŞAV Genel Merkezi ile organize çalıştıklarını ifade eden Başkan Alpay Çakırcı, ” Yaşadığımız bu deprem felaketinin yaralarını birlikte saracağız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet , yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. 1 tır dolusu yardımımızı Malatya’ya gönderdik. Katkı veren herkese ve özellikle KOİDER’e çok teşekkür ediyoruz. Başkan yardımcılarımız Dilek Erdoğan ve Hicran Özcan deprem bölgesinde ekibimizle birlikte fedakar çalışmalara imza atıyor. Deprem bölgesinde çalışan herkesten Allah razı olsun” dedi.
KAHRAMAN KOCAELİLİ KADINLARIMIZ
Günlerdir uykusuz olmalarına rağmen enerjilerini hiç kaybetmeyen
EMŞAV Kocaeli Başkan Yardımcıları Hicran Özcan ve Dilek Erdoğan ile birlikte KOİDER ekibi bir yandan depremzedelerin sorunlarını çözerken diğer yandan deprem bölgesindeki mülki amirleri ziyaret ediyor. Özcan ve Erdoğan,
Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nu,
Arapgir İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Emin Onbüyük’ü
Arapgir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir’i
Arapgir Toplum Sağlığı Başkanı Halime Gökçe’yi ziyaret ederek bilgi aldılar.
Dilek Erdoğan ve Hicran Özcan, ” Bu afet sonrası yüreğimiz yandı. Milletimizin başı sağolsun.
Bizler EMŞAV Kocaeli ailesi olarak deprem bölgesinde elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Ekibimizde yer alan ve bir dakika boş durmayan Merve Erten,Leyla Kılıç , Aynur Açıkgöz ,Ayşegül Özdemir ,Ayşe Karatekin, Öncü Yılgın’a, KOİDER Başkanımız Nilgün İrteni Yılmaz’a ve yönetim kuruluna özel teşekkür ediyoruz. Buralar çok kötü, vatandaşlarımız zor durumda. Onlara moral vermek ve acılarını azaltmak için buradayız. Depremzedelerimizin yanında olan herkese binlerce kez teşekkür ediyoruz. Bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi.

EMŞAV Kocaeli’den deprem bölgesine 20 bin TL bağış

Kocaeli Üreten ve Yöneten Kadınlar Platformu, afet bölgesinde ihtiyaçları olan vatandaşlar için dün akşam Kocaeli Kongre Merkezi’nde Alp Kırşan’ın sunuculuk yaptığı programda deprem yardım kampanyası düzenledi. Cumhurbaşkanı Danışmanı Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ,Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım’ın katıldığı etkinliğe EMŞAV Kocaeli İl Başkan Yardımcıları Dilek Erdoğan ve Hicran Özcan’da katıldı. EMŞAV Kocaeli İl Başkanı Alpay Çakırcı 10 bin TL, EMŞAV Kocaeli İl Başkan Yardımcıları Dilek Erdoğan ve Hicran Özcan 5 bin TL ile bağış kampanyasına destek verdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu