Güncel

Engelli meslektaşımızın haklı isyanı        

Yıllarca gazetecilik yapan ve engelli olan Dilek Sönmez Şendoğan, yaşadığı haksızlığa isyan etti

Bir tur firmasıyla gezi rezervasyonu yaptıran Dilek Sönmez Şendoğan, bedensel engelli olduğu için diz mesafesinin geni olduğunu, kendisine ona göre koltuk rezervasyonu yapılmasını talep etti. Tur temsilciliğinden aldığı sözün yerine getirilmediğini belirten Şendoğan, haklı isyanını sosyal medya hesabından paylaştı.

Engelli meslektaşımız Dilek Sönmez Şendoğan’ın sosyal medya paylaşımını aktarıyoruz. Yorum sizin.

Yaklaşık 4 hafta önce Anı tur Kocaeli temsilciliğinde yaptırdığım tur rezervasyonu esnasında bedensel engelli olduğumu ve diz mesafesinin geniş olması sebebiyle ön koltuklarda seyahat edebildiğimi belirtmiş ve ön koltuk konusunda bana yardımcı olunacağı sözünü alarak turu satın almıştım. Ancak turdan bir gün önce tur rehberiyle yaptığım görüşmede böyle bir şeyin mümkün olamayacağı söylendiğinde neye uğradığımı şaşırdım.

Engelli meslektaşımızın haklı isyanı        Oysaki tüm toplu taşıma araçlarında engelliler için ayrılan koltuklar ön koltuklardır. İzmit’teki acenta temsilcisiyle yaptığım görüşmeler sonucunda diz mesafesinin en uygun olduğu koltuğun 21,22 no.lu koltuk olduğu ve bize bu koltuğun verildiği söylendi. Bir engelli olarak yaşadığım mağduriyeti sizlerle paylaşıyor ve tüm engelliler adına bu haksızlığa karşı tüm yasal haklarımı arayacağımı ifade ediyorum.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu