Yaşam

Engelliler, Ellibeş’e teşekkür etti

Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ve dernek üyeleri Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret ederek desteklerinden dolayı plaket takdiminde bulundu

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak, kendilerine engelsiz bir Gölcük sunmak adına çalışmalar yürüten Başkan Mehmet Ellibeş, Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ve dernek üyelerini makamında kabul etti. Engellilerin hayatını kolaylaştıran hizmetler yaptığından dolayı Başkan Ellibeş’e teşekkür ettiklerini ifade eden Dernek Başkanı Bat, Gölcük’ün engelsiz bir ilçeye dönüştüğünün altını çizdi. Dernek Başkanı Bat, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiği Başkan Ellibeş’e plaket takdim etti.

“GÖLCÜK’TE YAŞAYAN ENGELLİLERİMİZ AYRICALIKLI”

Yapılan ziyarete ilişkin açıklama yapan Dernek Başkanı Hasan Bat, “Gölcük ilçemizde gerçekten engellilere yönelik çok güzel çalışmalar yapılıyor. Gölcük ilçemiz, engelsiz bir ilçemizdir. Her zaman söylüyorum, Gölcük’te yaşayan engellilerimiz ayrıcalıklı. Hemen hemen 40 veya 45 ilde olmayan Engelsiz Yaşam Merkezimiz Gölcük’te var ve tüm engellimiz kapısından alınıp tekrar evine bırakılıyor. Engelsiz Yaşam Merkezi’mizde gerçekleştirilen kurslarda ve belediye tesislerinde üyelerimiz güzel vakit geçiriyorlar. Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür amacıyla plaket sunmak istedim. Bu plaketi de, gerçekten başkanımız hak etti. Sadece kent merkezi değil, diğer mahallelerde de başkanımızın hizmetlerine doyum olmuyor” dedi.

“HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL TANIMIYORUZ”

Başkan Mehmet Ellibeş de, engellilerin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için yaptıkları çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak, şunları söyled:; “Gölcük Belediyesi olarak toplumumuzun tüm kesimlerine hizmet etmek istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak, kendilerine engelsiz bir hayat sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Hayatı paylaşmak için engel tanımıyoruz. Engellilerin; insan hak ve onuruna yakışır bir şekilde, toplumsal hayata katılımlarını, çalışan, üreten ve saygın birer vatandaş olarak yaşamalarını sağlamak için destek vermeye çalışıyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada desteğimiz hep devam edecek.” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu