Siyaset

Engelliler için aday olacaklar

Kocaeli Engelliler Federasyonu’na bağlı dernek üyeleri, belediye meclis üye aday adayı olacaklarını açıkladı

Kocaeli Engelliler Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren engelli derneklerinin bazı üyeleri, başta İzmit Belediyesi olmak üzere Kartepe, Dilovası, Kandıra, Başiskele ve Gölcük belediyelerinden meclis üyesi aday aday olacaklarını belirtti.

“PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN GÖREV BEKLEYECEĞİZ”

Konuyla ilgili 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde basın toplantısı yapan aday adayları, önümüzdeki günlerde AKP Kocaeli ve ilçe örgütlerine başvurularını yapacaklarını ifade etti.

Toplantıda açıklama yapan Kocaeli Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan, “Engellilerin sorunlarını çözümlemek, engelsiz yaşamı hayata geçirmek için böyle bir karar aldık. Amacımız siyaset yapmak değil, meclis üyesi olduğumuz takdirde yapılacak çalışmalarda ve meclis oturumlarında alınacak kararlarda partili meclis üyelerinden görev bekleyeceğiz. Alınan bu kararların hayata geçirilmesi için hep birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Engelliler için aday olacaklar

ADAY ADAYLARI KENDİLERİNİ TANITTI

İzmit Belediyesi meclis üyeliği için Bülent Cengizhan, Kartepe Belediyesi meclis üyeliği için Sinan Kilit, Dilovası Belediyesi meclis üyeliği için Abdulsamet Elden ile Kandıra Belediyesi meclis üyeliği için Erkan Kaya, Başiskele Belediyesi meclis üyeliği için Hüseyin Küçük ve Gölcük Belediyesi meclis üyeliği için Hasan Bat kendilerini tanıtarak, meclis üyesi olurlarsa yapacaklarını anlattı.

Engelliler için aday olacaklar

“HER PLATFORMDA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Kartepe aday adayı olmak için yola çıkan Sinan Kilit “Biz sivil toplum örgütleri olarak, her platformda mücadelemizi sürdürüyoruz., sürdüreceğiz. Sorunlarımızın çözülmesi için meclislerde yer almamız gerektiğini düşündük. Bu anlamda taşın altına elimizi koymaya karar verdik. Biz bu yola girdik ve aday adaylığı başvurularımızı gerçekleştireceğiz. Tüm arkadaşlarımızın yollarının açık olmasını diliyorum.  Engelliler için adayız” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu