Siyaset

Eryaysoy net tarih vermedi

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu

Eryarsoy belediye seçimlerine ilişkin, “Başvurular Ekim ayında olacak ama net bir tarih veremiyorum. Milletvekillerimizle 5, 6 ve 7 Ekim tarihleri arasında bir kamp programımız olacak. Belki o kamptan sonra net bir tarih açıklanır” dedi.

İl Binasında yapılan açıklamada Eryarsoy, “Geçen hafta bildiğimiz gibi il danışma meclisimizi yaptık. Coşku ve heyecanla yaptık. Bir kez daha gördük ki Kocaeli teşkilatı dimdik ayakta. Yerel seçimlerle ilgili Genel Merkezimizden bir takvim gelmedi ama biz her an seçim olacakmış gibi çalışıyoruz.

Başvurular Ekim ayında olacak ama net bir tarih veremiyorum. Milletvekillerimizle 5, 6 ve 7 Ekim tarihleri arasında bir kamp programımız olacak belki o kamptan sonra net bir tarih açıklanır.  24 Haziran’da nasıl güçlü çıktıysak 31 Mart’ta da aynı şekilde çıkacağız. Her zaman halkın içindeyiz. Aday belirlememiz söz konusu değil. Genel Merkez tarafından mevcut başkanlarımız aday gösterilirse onlarla çalışacağız göstermezlerse adaylarımızla en güçlü şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Yapılan gerekli toplantılardan sonra Genel Merkezimizden izin verildiği taktirde aday olacak teşkilat mensuplarımız olacaktır” diye konuştu.

“FIRSATÇILARI ŞİKAYET EDİN”

“İttifak konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna cevap veren Eryarsoy, “Şu an bize bir görev ya da talimat verilmedi. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Özhaseki MHP Genel Başkan Yardımcısıyla bir görüşme gerçekleştirdi ve görüşmelerin devam ettiğini söyledi ama Cumhur İttifakı seçim ittifakı değildi. Bu ittifakın önemi milletin içinden gelen bir ittifak olmasıydı.

Genel Merkezden gelen karara göre çalışırız. Biz 24 Haziran da olduğu gibi yine aynı şekilde çalışırız” dedi. Krizi fırsata çeviren esnaflarla ilgili olarak ise Eryarsoy, “Döviz kurlarında bir düşüş var. Kriz fırsatçılarına fırsat vermeyelim. Bunların takibini yapıyoruz. Bazıları bunu fırsata çevirmeye çalışıyor. Bu fırsatçılara için halkımıza tekrardan sesleniyorum, bunları gördüğünüzde gerekli şikayetleri yapın” diye konuştu.

Eryarsoy açıklamasını, “Genel Merkez ilçelerimiz ve Büyükşehir için bir anket yaptı. Ankette birinci ya da ikinci sırada çıkmak aday olmayı gerektirmiyor. Diğer kriterleri de destekliyorsa birinci çıkan isim için avantaj olur tabii ki de. Tek belirleyici etken anket olmayacak sonuçta” sözleriyle tamamladı.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu