Spor

Eskişehir’de yamaç paraşütü heyecanı yaşandı

Darıcalı gençler yamaç paraşütü yapıp planöre bindiler
Türk Hava Kurumu, Darıca Şube Başkanlığı Yönetimi, Genç Kanat Ekibi ve ilçede görev yapan öğretmenler ile öğrencilerini, Eskişehir’deki THK İnönü Havacılık Eğitim Müdürlüğü’ne götürerek Yamaç Paraşütü yaptırıp Planörle uçma deneyimi yaşattı.
Hafta sonu yapılan etkinlikte, THK Darıca Şubesi gönüllü üyeleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde Darıca Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle yola çıkan heyet, Eskişehir THK İnönü Havacılık Eğitim Müdürlüğü tesislerinde kahvaltı yaptı.

Eskişehir’de yamaç paraşütü heyecanı yaşandı

Kahvaltının ardından THK hakkında uzman eğitimciler tarafından verilen brifinge katılan heyet, daha sonra yamaç Paraşütü tanıtımı, Radyo kontrolü ve uçak gösterisine katıldı. Tesislerdeki öğle yemeğinin ardından tüm ekip sağlık kontrolünden geçirilerek THK Pilotları eşliğinde Planörle uçarak adrenalin yaşadı.
THK Darıca Şube Başkanı Kazım Yıldız, etkinlikle ilgili yaptığı konuşmasında, Eskişehir’e gitmek için kendilerine otobüs tahsis eden Başta Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür ederken, ziyarettleri süresince göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı tüm THK İnönü Havacılık Eğitim Müdürlüğü yönetimine de minnet duyduklarını ifade etti.

Eskişehir’de yamaç paraşütü heyecanı yaşandı

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu