Siyaset

“Esnaf ve emekli zam yağmuru altında eriyor”

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada, “Vergiyi veren millet, zamların yükünü çeken millet, ağlayan yine millet” dedi

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada vatandaşların içinde bulunduğu durumu ortaya koydu. Esnaf, emekli ve asgari ücretli vatandaşların mali durumlarının kötü olduğunu dile getiren Hürriyet, “Piyasadaki para sıkıntısı nedeniyle esnaflarımız alacaklarını alamadığı için borçlarını da ne yazık ki ödeyemiyor, çekler ödenmiyor, bankaya koşan esnafın yüksek faizli krediler belini büküyor, hatta tefecilerin eline düşen esnaf “Bıçak kemiğe dayandı” diyerek kepenk kapatmak zorunda kalıyor” ifadesini kullandı.

Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Emekliler de evden çarşıya giderken bile yol parasını hesap ediyor. Çocuğu üniversiteyi kazanan emeklinin bir gözü ağlıyor, bir gözü gülüyor. “Hanım biz bu çocuğu nasıl okutacağız?” diye kara kara düşünüyor. Pazar çantası dolmuyor. Zam yağmuru altında ıslanan vatandaş şeker gibi eriyor. Vergiyi veren millet, zamların yükünü çeken, millet ağlayan yine millet. Emekli maaşlarına ve asgari ücrete zam yapmamak için gösterdiğiniz üstün performansı ve başarıyı tarım ve hayvancılık konusunda gösterseydiniz belki bugün 5 liradan soğan, 50 liradan kıyma, 20 liradan tavuk yemezdik, milletin de pazar çantası dolardı” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu