Sanat

Film festivali hayli keyifli başladı

Türkiye Sinema ve Audiovisüel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından 2004 yılından bu yana her yıl düzenlenen; “Çocuk Filmleri Festivali” başladı

Türkiye Kültür Yolu Festivali kapsamında Şanlıurfa’da gerçekleştilen ve çocukları kültür ve sanatla buluşturmayı hedefleyen “Çocuk Filmleri Festivali”nde ilk gün bir birinden keyifli etkinliklerle noktalandı.  2 Haziran’a kadar devam edecek festival çocukları; sinema ile yazım, yapım aşamasından izleme kültürüne dek bir araya getirmeye devam ediyor. Sinema kültürünü çocuklara aşılayarak evrensel bir kültürün parçaları olarak büyümelerini amaçlayan festival, çocukların dünyayı tanımalarını, kendi kimliklerini güvenle ifade edebilmeleri ve sanatı çocuklar için erişilebilir hale getirmeyi sürdürüyor.

Film festivali hayli keyifli başladı

Uberkuloz ve Özge Gürel Çocuklarla Bir Araya Geldi

 20. Çocuk Filmleri Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle film gösterimleri ve atölyelerle minik sinemaseverleri Şanlıurfa’da ağırlıyor. Oyuncu ve Dijital İçerik Üreticisi Berk Keklik (Uberkuloz) ve ünlü oyuncu Özge Gürel de festivalin ilk gününde çocuklarla bir araya geldi. Ünlü isimler, çocuklara, sinema, yazarlık ve oyunculuk üzerine bilgiler aktardı.

 Keyifli Film ve Tiyatro Çocuklarla Buluştu

Festival’in ilk gününde Cesur Balina Katak” filmi ile çocuklar keyifli anlar geçirdi. Çizgi Kukla Tiyatrosu ekibi tarafından ise blacklight tekniği ile “Yaramaz Kediler” oyunu minikleri keyif dolu bir yolculuğa çıkardı. Oyun, bölgede faaliyet gösteren özel bir eğitim merkezinin engelli öğrencilerine özel olarak düzenlendi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu