Ekonomi

Gece pazarında satışa sunulacak

Üreten kadınların el emeği ürünleri gece pazarında vatandaşlarla buluşacak

İzmit Belediyesi ile ürettikleri el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturmaya devam eden üretici kadınlar gece pazarı ile satış yerlerini genişletiyor. İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kadınların aile ekonomilerine katkı sağlaması amacıyla faaliyet gösteren kadın el emeği üretici stantları satış yerlerini genişletiyor. Bu kapsamda her Perşembe günü düzenlenen sinema gecelerinde el emeği satış stantları da kurularak kadınların ürettikleri ürünler vatandaşlarla buluşacak.

Gece pazarında satışa sunulacak

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Geçtiğimiz gün Sabri Yalım Parkı’nda düzenlenen sinema etkinliğinde yerini alan stantlar İzmitlilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çarşamba günleri 41 Burda AVM’de ve Cuma günleri Belsa Plaza B Blok önünde kurulan stantlar artık her Perşembe günü sinema etkinliklerinin düzenleneceği alanda kurulacak.

Gece pazarında satışa sunulacak

DAYANIŞMA AĞI GÜÇLENİYOR

Doğa dostu kadın ve tamamen el emeği ürünlerin yer aldığı stantlarda İzmit Kadın Girişimciler Merkezi, İzmit Çarşısı, Çınar Kadın Kooperatifi, Engelli Dernekleri ve girişimci kadınlar yer alıyor. Kendi imkanları ile üretim yapan kadınların ürettikleri ürünleri alıcılara ulaştırabilecek farklı satış kanalları sunan İzmit Belediyesi kadınlar arasındaki dayanışma ve üretim ağını güçlendirmeyi de hedefliyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu