Güncel

“Gelmeyen turisti getireceğiz”

CHP’den İzmit Belediye meclis üyesi aday adayı olan Tufan Subaşı, İzmit’in tüm tarihi yapılarını ortaya çıkartıp tarih ve kültür turizmini canlandıracaklarını söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmit Belediyesi meclis üyesi aday adayı olan ve gazetemiz Hür Kocaeli’yi ziyaret eden Tufan Subaşı, projelerinden bazılarını dile getirdi.

Gazetemiz yöneticileri Murat Süer, Zafer Gedik ve Hasan Budak ile kent gündemine dair sorunları da değerlendiren Tufan Subaşı, öncelikli hedeflerinin İzmit’e bir türlü getirilemeyen turisti getirmek için formülleri olduğunun altını çizdi.

“TÜM TARİHİ ESERLER DEĞERLENDİRİLECEK”

CHP İzmit Belediye meclis üyesi aday adayı Tufan Subaşı, “Bugüne kadar bir türlü değerlendirilemeyen tüm tarihi eserleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Kentin kültür ve tarih mirası olan Osmanlı ve Türk eserlerinin yanı sıra Çukurbağ Mahallesi’nde bulunan Roma Sarayı, anfi tiyatronun yanı sıra Ermeni ve Rumlar döneminden kalan; örneğin Acısu mevkiinde bulunan ve maliyenin kullanmadığı Fransız Sörler Okulu ve ona bağlı kilise, Kapanca Sokak’ta bulunan ve uzun yıllar İstiklal İlkokulu olarak hizmet veren eski Ermeni kilisesini tarih turizmine açmayı planlıyoruz. Ayrıca Hristiyan dünyasınca çok önemsenen Santa Barbara’nın öldürüldüğü, Bağçeşme’deki kule ve çevresine düzenlemeler yapıp o inanca sahip olanları İzmit’e getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

“Gelmeyen turisti getireceğiz”

“TURİZM ŞİRKETLERİYLE DEVREYE GİRECEĞİZ”

İzmit’le bütünleşen pişmaniyenin yeterinde tanıtılmadığını söyleyen Subaşı, “Göreve geldiğimiz takdirde, şehir merkezinde bir pişmaniye pasajı açacağız. Öte yandan turizm şirketleriyle devreye girip, İstanbul’a gelen yabancı turistleri İzmit’e getirmenin yollarını arayacağız. Yabancı turistlere hitap edebilecek kapasitede kafe, restoran gibi tesisler inşa edeceğiz. Eski adıyla demiryolu, yeni adıyla yürüyüş yolunu demiryolunun simgeleri olan çan çanlar, sirenler gibi sembolik ölçülerde yapıp nostalji yaratmayı hedefledik. Bir başka nostalji ise faytonlar. Bunun için küçük bir alanda dahi olsa birkaç fayton ile bu nostaljiyi de yaşatmayı düşünüyoruz” diyerek dönem dönem Arap turistleri de İzmit’e çekmeyi ve onların ihtiyaçlarına yönelik tesisler kurmayı planladıklarını söyledi.

“Gelmeyen turisti getireceğiz”

“HERŞEY ŞEFFAF VE SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK İÇİN”

Göreve geldikleri takdirde sosyal demokrat belediyecilik anlayışına kent ile yeniden tanıştıracaklarını söyleyen CHP İzmit Belediye meclis üyesi aday adayı Tufan Subaşı, “Şeffaf belediyecilikten asla ödün vermeyeceğiz. Belediyemizin icraatlarını 6 ayda bir basınla ve kamuoyu ile paylaşacağız. Haftanın 2 günü halk günü yapacağız. İzmit’te yaşayan vatandaşlarımıza ayırım yapmadan, tümüne eşit bir şekilde hizmet vereceğiz. Önceliğimiz partililerimiz değil halkımız olacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu