Güncel

Gemiler Karamürsel açıklarına sığındı

Marmara’da fırtınaya yakalanan ticari gemiler çareyi Karamürsel açıklarına demirlemekte buldu

Lerzan GÖREMEN- Kötü hava koşulları 2 gündür Kocaeli’de de etkili olurken Marmara Denizi’ne giren ticari gemiler Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi açıklarına sığındı.

Gemiler Karamürsel açıklarına sığındı

Şiddetli esen rüzgar fırtınaya dönüşürken, gemilerde görevli mürettebat zor anlar yaşadı. Öte yandan Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bölgemizi de içine alan ‘Turuncu’ kodlu uyarı nedeniyle TAMP Kocaeli müdahale planları doğrultusunda İl AFAD Merkezi’nde ve Valilik GAMER’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İSU ve ilgili kurum yetkililerinin katılımıyla Vali Yardımcısı başkanlığında bir araya gelinerek alınacak tedbirler ve yapılması gereken çalışmalar istişare edilmiş, koordinasyon gerektiren konular üzerinde değerlendirmeler yapıldığı açıklandı.

Gemiler Karamürsel açıklarına sığındı

Yapılan yazılı açıklamada ayrıca şunlara yer verildi:

Cumartesi günü ilk saatlerden itibaren etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 1’i işyeri 2’si sokak olmak üzere toplamda 3 su baskını, Gölcük Halıdere ile Değirmendere Sahili, İzmit Sekapark Sahili ve Körfez Sahili’nde meydana gelen deniz taşması, 7 çatı uçması, 6 ağaç ve 1 aydınlatma-elektrik direği devrilmesi ve 19’u maddi hasarlı, 4’ü yaralamalı olmak üzere 23 tane trafik kazası meydana gelmiş olup, 4 kişi yaralanmıştır.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu