Siyaset

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

Yerel seçimler öncesi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan CHP’li Gençtürk, adeta gövde gösterisi yaptı

Önümüzdeki yıl 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde için CHP’de 1 Ekim tarihinde başlayan belediye meclis üyeliği ve başkan aday adaylığı süreci 19 Ekim tarihinde son bulacaktı. Ancak genel merkez başvuru sürecini 26 Ekim Cuma günü saat 17.00’ye kadar uzattı. Bu süreçte CHP’den ilk aday Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan Kerametin Gençtürk oldu. Gençtürk aday adaylığını il binası önünde düzenlenen basın açıklamasıyla duyurdu. Başvuru dosyasını İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a teslim etti.

“DELİKANLI GİBİ ORTAYA ÇIKSIN”

Keramettin Gençtürk’ün açıklamasına CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, il yöneticileri ve parti örgütü katıldı. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Keramettin beyi en eski tanıyan biriyim. Benim kafamdaki büyükşehir belediye başkanı ya da belediye başkanı Keramettin Gençtürk gibidir. Aday olmak isteyen delikanlı gibi ortaya çıkacak. Keramettin Gençtürk gibi ben adayım diyecek” diye konuştu.

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

“CHP’SİZ OLMAZ”

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Gençtürk de, “AK Parti bizim umudumuzu tüketti, köreltti. Ben de Mustafa Kemal’in Kurutuş Savaşı’ndaki umuduyla hiç umutsuz olmadım. 15 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı iddiam var. Ben güzel yapılan yolun, parkın, meydanın tarafıyım. Keşke benim partim yapsaydı derim. Kötü yapılana da üzülürüm. İddiam sürüyor. Ben heyecanlı, çalışkan, coşkulu biriyim. Yorulmam, ben rol almalıyım diyorum. Bu yüzden aday oldum.  Bencillik anlamında yorumlayım. Bensiz olmaz, CHP’siz olmaz. 15 yıldır Kocaeli’de yaşıyoruz. Belediyecilik yol demek, su demek, doğalgaz demek. Bunların hepsinin sosyal demokrat belediyecilik anlamında yaptık. Bu gün eğer musluklarınızdan su akıyorsa. Bu sosyal belediyecilikle olmuştur.

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

“UMUDU SİZ YEŞERTECEKSİNİZ”

İzmit ve Kocaeli Büyükşehir belediyelerine 15 yıldır gelen para miktarı bizim dönemimizden gelen paranın 100 katı. Ben mühendisim, takip eden birisiyim. E-5 üzerinde ki 3 köprü ve yeşillik dışında bir şey görmedim. SEKA park zaten vardı.  Leyla Atakan’dan başlayan, Erol Köse, Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya ile devam eden bir dönemimiz vardı. Ben bu külü geri istiyorum. Kazanacağız. Kazanacağımıza müthiş inanıyorum. Umudu siz yeşerteceksiniz. Ben aday adayıyım partiden destek istiyorum. Ben ön seçim istiyorum. ‘Hep siz mi aday olacaksınız?’ diyen tipler var. Sizin umudunuz yoksa ben umut yetiştiremem.  40 yıldır siyasetteyim. Sürpriz olmayacak. AK Partili ve MHP’li kardeşlerimiz de bize oy verecek. Onlarda değişim istiyor” ifadelerini kullandı.

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

Gençtürk, “Ben tarafım, iddialıyım”

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu