Sağlık

“Haberler, gerçek dışı

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada ,”Bugün bazı basın yayın organlarının web sayfalarında yayınlanan, İzmit Belediyesi BELSA Hizmet Binasının 5 ve 6’ncı katlarında korona virüs nedeniyle karantina uygulandığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi

Yapılan yazılı açıklamada, “Salgın nedeniyle tüm dünyanın virüsle mücadele ettiği bu dönemde, kurumumuzdan bir personelin covid 19 testinin pozitif çıkması üzerine, personelin tedavi süreci hemen başlatılmıştır. Personelin görev yaptığı birimdeki diğer çalışanlara ise tedbiren covid 19 testi uygulanmıştır.

Belediyemizde sosyal mesafe ve maske uygulaması ciddiyetle sürdürülmekle beraber, çıkan test sonuçlara göre, T.C. Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygun olarak hareket edilmeye devam edilecektir. İzmit Belediyesi Belsa Hizmet Binasındaki tüm kat ve birimlerimizde, kamu hizmetimiz rutin şekilde devam etmektedir. Tüm dünyayla birlikte ülkemiz ve kentimizde de salgın şeklinde ilerleyen covid 19 korona virüse karşı en başından beri kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadele, aynı ciddiyetle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı