Siyaset

“Halkımızın önceliği bizim de önceliğimizdir”

Körfez ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Büyükakın, “Herkesin hayatına dokunacak işler yapacağız” dedi

Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, seçim çalışmalar kapsamında Körfez ilçesinde ziyaretlerde bulundu. İlk ziyaretini Körfez Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na yapan Büyükakın’a, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti Körfez İlçe Başkan Vekili Ramazan Tuna ve ilçe yönetimi eşlik etti. Körfez Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Büyükakın’ı yakından tanıdıklarını belirterek “Vatandaşlarımızın sıcak ilgisi, sizin önümüzdeki seçimde başarılı olacağınızı ortaya koyuyor, biz de buna gönülden inanıyoruz” dedi.

“EVİNİZE HOŞ GELDİNİZ”

Daha sonra Ticaret Odası’nı ziyaret eden Büyükakın’ı Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Ticaret Odası yöneticileri tarafından karşılandı. Büyükakın’ı “Evinize hoş geldiniz” diyerek selamlayan Öztürk, “Geçmiş tecrübelerinizle büyük hizmetler yapacağınıza inanıyoruz” dedi. Kocaeli’nde 200 bin kamyonluk bir hareketlilik olduğunu, bu kamyonların yüzde 65’inin Kocaeli’nde durduğunu anlatan Büyükakın, “500 milyar dolarlık ihracat hedefinin yakalanabilmesi için ulaşım kanallarının tamamında bir planlama yapılması gerekiyor. Kuzey Marmara Otoyolu ve yeni tren hattı gibi alanlar düşünülmeden hareket edemeyiz. Bu konuları Ulaştırma Bakanlığımızlabirlikte çalışacağız” diye konuştu.

“Halkımızın önceliği bizim de önceliğimizdir”

“HERKESİN HAYATINA DOKUNACAK İŞLER YAPACAĞIZ”

Körfez’de bulunan Deniz Ticaret Odası’nı da ziyaret eden Büyükakın’ı Deniz Ticaret Odası Başkanı Av. Vedat Doğusel ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Deniz Ticaret Odası üyeleriyle sohbet eden Büyükakın, deniz taşımacılığının önemine değinmeyi ihmal etmedi. Birliktelikte “Halkımızın önceliği bizim de önceliğimizdir” diyen Büyükakın, “Herkesin hayatına dokunacak işler yapacağız” vurgusunu yaparak, kent nüfusunun her yıl 50-60 bin kişi arttığını belirterek, Türkiye’ye model olacak belediyecilik çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu