Siyaset

“Herkesin başkanı olacağım”

CHP’den Darıca Belediye Başkan adayı olan Törk, hafta sonu mesaisindeydi

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk katıldığı Darıca Karslılar Derneği’nin Kaynaşma Gecesi’nde, “Sizlerin desteği ile göreve geldiğimde Darıca’da yaşayan herkesin başkanı olacağım” dedi.

Hafta sonu mesaisine durakta otobüs bekleyen vatandaşları ziyaret ederek başlayan CHP’li Törk, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Ardından düğün, açılışlar, ev toplantıları ve cenazelere katılan Törk, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Darıca Ardahan Ölçek Köy Derneği’ne konuk olan CHP’li Törk, “Doğu geleneklerine sahip, bu geleneklerin iyi yönlerini kendine alan biriyim. Yaşadığım kentin daha iyi yönetilmesinden başka bir isteğim olmadı. Çıktığım yol bir hizmet yolu” dedi.

“Herkesin başkanı olacağım”

“BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

“Bu kentin daha iyi yönetilmesi için siyasete başladım” diyen Törk, “Bu kentin sorunlarını bilen bir kardeşiniz olarak bugünlere geldim. Her mahallenin ayrı ayrı sorunları olduğunu biliyorum. Bütün çabam Darıca’nın daha iyi yönetilmesi ve daha iyi hizmet alması.  Bu kenti yönetecek başkanın; bu kentin sorunlarını bilecek ve bu sorunları çözecek bir vizyona sahip olması gerekir. Bu kente yeni bir vizyon, yeni bir güç, yeni bir yüz gerekiyor. Vatandaşlarımız oyunu değişimden yana kullansın. 2019 Mart akşamı, sizin içinizden çıkmış bir arkadaşınız olarak bu kenti sizlerle beraber yönetmeye başlayacağım. Bu kenti birlikte kazanacağız” ifadelerini kullandı.

“Herkesin başkanı olacağım”

“SİZLERE GÜVENİYORUM”

Darıca Karslılar Derneği’nin Kaynaşma Gecesi’ne de katılan CHP’li Törk, hemşerilerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kaynaşma Gecesi’nde bir konuşma yapan Törk, “Bir yola çıktım. Bu yolda biliyorum ki; sizler ailemsiniz. Gönlünüzde bir yerim olduğunu düşünüyorum. Kars, bir serhat kenti. Bu birlikteliğiniz ve güzelliğiniz hiçbir zaman solmasın. Çıkmış olduğum yolda önce Allah’a sonra sizlere güveniyorum. Burada hayatını kazanan Darıcalı bir kardeşiniz görev başında olacağım. Darıca’da yaşayan 81 ilden herkesin başkanı olacağım” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu