GüncelSağlıkYaşam

Hücre gençleştirmesini sağlayan glutatyon gebelik şansını arttırıyor

Antioksidan etkisi ile bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile sağlıklı hücre bölünmesi ve çoğalmaya katkı sağlayan glutatyon, hücre içerisinde oluşan hasarları önleyerek gebelik şansını arttırıyor. Erkek ve kadın faktörlü tüp bebek tedavilerinde destek niteliğinde glutatyon uygulamasının da gerçekleştirilebildiğini vurgulayan Anadolu Sağlık Merkezi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Glutatyon, oksidatif stresi ve inflamasyonu azaltırken aynı zamanda da yaşlanmayı geciktiriyor” diye konuştu. 

 

Vücutta glutatyon eksikliğinin yaşlanma sürecini hızlandırdığını, oksidatif stres ve inflamasyonu arttırdığını ve beraberinde birçok hastalığın oluşmasına sebep olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Tüp Bebek Merkezi Direktörü, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Vitamin ve mineraller damar yoluyla vücuda ulaştırarak antioksidan seviyesini arttırıyor, sağlık ve görünümü iyileştirmeye yardımcı oluyor, aynı zamanda vücuttaki hücresel hasarı da önlüyor. Bu da tüp bebek tedavisi gören hastalarda gebelik şansının artmasına yardımcı oluyor” dedi.

 

Brüksel lahanası ve brokoli glutatyon seviyesini arttırıyor

Glutatyon seviyesini doğal yollarla arttırmak için içerik bakımından zengin besinler tüketilmesinin de önemli olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Brüksel lahanası, brokoli, karnabahar, sarımsak, soğan gibi sülfürden zengin besinler; mandalina, portakal, kivi gibi C vitamininden zengin meyveler; ıspanak, bamya, kuşkonmaz gibi bitkisel glutatyondan zengin gıdalar tüketilmesi faydalıdır. Zerdeçalda bulunan curcumin ve deve dikeni sütünün içeriğinde yer alan slimarin gibi takviye edici ürünler de glutatyon seviyelerini yükseltiyor” açıklamasında bulundu.

 

Kısırlık tedavilerinde glutatyon serum desteği uygulanıyor

Kadın ve erkek faktörlü kısırlık durumlarında da glutatyon uygulanabileceğini söyleyen Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Araştırmalar daha yüksek hücre içi glutatyon seviyelerine sahip oositlerin (yumurtaların) daha sağlıklı, daha güçlü embriyo ürettiğini gösteriyor. Kadınlarda polikistik over, endometriosis, kötü oosit (yumurta) kalitesi, kötü embriyo gelişimi, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı, ileri kadın yaşı gibi faktörleri bulunduranlara da glutatyon uygulanabilir” dedi.

 

Glutatyon serumunun 6 faydası

•          Tüm vücudu hücre seviyesine kadar detoksifiye eder.

•          Hücre performansını arttırır.

•          Tüm hücrelerin oksijeni maksimum düzeyde kullanılmasını sağlar.

•          Hücreleri ve özellikle enerji santralleri olan mitokondrileri hasardan korur.

•          Bağışıklık sistemini güçlendirir.

•          Enerji, konstrasyon ve canlılığı arttırır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu