Siyaset

“Hücumun hedefi Türk milleti”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türk Milli Takımımızın başarısında bütün futbolcularımızla birlikte büyük emeği olan Merih Demiral’la gurur duyuyoruz" dedi.

Perinçek yaptığı açıklamada, “Merih Demiral, küresel merkezlere kendi üslubunca “Biz size meydan okuyoruz” demiştir.

Gol sevincinden dolayı küresel merkezlerin, Almanya İçişleri Bakanlığı’nın, PKK ve FETÖ’nün Türkiye karşıtı bir kampanya başlatmalarının anlamını biliyoruz. Bu hücumun hedefi doğrudan doğruya Türk milletidir, Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliğidir ve tarihimizdir.
Emperyalizme karşı ön cephede iki yüzyıldır kahramanca savaşan Türk milliyetçiliğine tahammülleri yoktur. Türk milliyetçiliği köklü imparatorluk geleneğinin ürünüdür. Dolayısıyla tarih boyunca halkları barış içinde bir arada yaşatma kültürünü temsil etmiştir. Milli Takımımızın maçın sonunda Avusturya Milli Takımını alkışlaması işte bu yüksek karakterin ifadesidir. Türk milliyetçiliği, milletlere karşı kin ve nefretin karşısında bir insanlık kalesi olmuştur.
"Hücumun hedefi Türk milleti"
Unutmayalım, yalnız Türk milliyetçiliği değil, bütün ülkelerin başı dik ve bağımsız yaşama özlemleri emperyalistlerin hedefindedir. Hatta son zamanlarda ABD emperyalizmine karşı yükselen Avrupa ülkelerinin milliyetçiliği de küresel merkezlerin karalama kampanyalarıyla karşılaşmaktadır.
Merih Demiral, küresel merkezlere kendi üslubunca “Biz size meydan okuyoruz” demiştir.
Gol sevincinden dolayı küresel merkezlerin, Almanya İçişleri Bakanlığı’nın, PKK ve FETÖ’nün Türkiye karşıtı bir kampanya başlatmalarının anlamını biliyoruz. Bu hücumun hedefi doğrudan doğruya Türk milletidir, Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliğidir ve tarihimizdir. Milli Takımımızın sevincinde bu milletin alın teri, birlikteliği, yenilmez dayanışma duygusu ve onuru vardır. Emperyalist kampanyayı milletçe göğüsleyeceğiz. Milli Takımımıza başarılar diliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu