Yaşam

Hürriyet, Alzheimer hasta ve yakınlarıyla buluştu

Hürriyet: "Alzheimer Yaşam Evi'mizde hastalık değil sevgi hüküm sürüyor" dedi

Alzheimer Yaşam Evi’nden faydalanan hasta ve hasta yakınları ile kahvaltı programında bir araya gelen Başkan Hürriyet Kocaeli’deki ilk ve tek Alzheimer Yaşam Evi’ni hizmete sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Merkezimizde hastalık değil, sevgi hüküm sürüyor” dedi
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Alzheimer Yaşam Evi’nden faydalanan hasta ve hasta yakınları ile Karaabdülbaki’de bulunan Çınar Kahvaltı Evi’nde bir araya geldi. Başkan Hürriyet programda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bizler 2 yıl önce çok güzel bir hayal kurarak yola çıktık. Bu hayalimiz kentimiz için sizler için belediyemiz için çok önemliydi. Bazen yaş aldıkça bazı anılarımızı unutuyor olsa bile, gülüşlerimizi, sevgilerimizi, sıcaklığımızı yitirmediğimiz bir yer, bir aile sıcaklığı ortaya koymak istedik.
Hürriyet, Alzheimer hasta ve yakınlarıyla buluştu
“ÇOK KIYMETLİ BİR PROJE”
Ve iki yıl önce, bu hayal gerçek oldu; Alzheimer Yaşam Evi’miz, sadece Kocaeli’nin değil, tüm Türkiye’nin örnek aldığı bir proje haline geldi. Alzheimer Yaşam Evi’miz bir yardım kuruluşu değil,  bir aile ortamı, çok kıymetli bir alan ve çok kıymetli bir proje.  Ve kesinlikle merkezimizde hastalık değil, sevgi hüküm sürüyor. Her birimiz, birbirimize destek oluyor ve bu merkezdeki aile sıcaklığıyla birlikte birbirimizi tamamlıyoruz.
“YÜZLERCE YÜREKTE UMUT YARATTIK”
Evet, belki bazı anılar zamanla siliniyor.  Ama burada yaşanan, Alzheimer Yaşam Evi’mizde yaşanan yeni anıların, kurulan yeni bağların, her şeyden daha değerli olduğunu düşünüyoruz. Kıymetli misafirlerimiz, bu yolculukta sizlerin desteği ile bugünlere geldik. Birlikte, yüzlerce ailenin yüzünde bir tebessüm, yüzlerce yürekte bir umut yarattık aslında.
“DEĞERLİ ÖDÜLLER ALDIK”
Aldığımız ödüllerimiz var. Bunlardan en kıymetlisi  Altın Karınca Ödülü, bu yolda attığımız emin adımların bir göstergesi. Birlikte, daha nice başarılara, daha nice tebessümlere imza atacağımıza olan inancım tam ve çalışma azmimizde bu şiarla devam ediyor.
Hürriyet, Alzheimer hasta ve yakınlarıyla buluştu
“ÇOK MUTLU VE GURURLUYUZ”
Bu değerli projeye emeği geçen, Kocaeli Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı’na, Sosyal Hizmet Bölümü, Hemşirelik Bölümü, İş ve Uğraşı Terapisi Bölümlerine ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze tek tek teşekkür ediyorum. Bu hayali gerçekleştirmemize destek olan herkes iyi ki var ve iyi ki Alzheimer Yaşam Evi’mizi hayata geçirmişiz. İyi ki Alzheimer Yaşam Evini kurmuşuz. Biz bu hayali gerçekleştirmek dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz.
“YÜREKLERE DOKUNMAK MAKAMDAN DAHA ÖNEMLİ”
Yaptığımız birçok hizmette hep şunu söylüyoruz: Siyaset gelir geçer, makamlar gelir geçer, hepsi bir gün biter. Önemli olan bir kişinin bile yüreğine dokunabiliyorsak, bir kişinin bile yüreğine merhem olabiliyorsak işte bu bizim en büyük kazanımımız. Bu hizmetler siyasetten ve makamdan çok ama çok daha önemli.
Hürriyet, Alzheimer hasta ve yakınlarıyla buluştu
“FARKINDALIK OLUŞTURMALIYIZ”
Hizmet alanlarımızdan hizmet alan tüm yurttaşlarımızın yüzünde ufacık bir tebessüm gördüğümde çok mutlu oluyorum. Bu kadar çabaya ve emeğe değmiş diyorum. İyi ki vermişiz bu çabaları. İyi ki insanın hayatına dokunmak için kendimize, ailemizden aldığımız zamana değer diyoruz. Birlikte, Alzheimer ile mücadele eden her bireye, onların kıymetli ailelerine destek olmaya, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Toplum olarak birbirimize destek olmak ve farkındalık oluşturmak çok önemli”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu