Yaşam

Hürriyet, görme engelli meslektaşını kutladı

CHP Kocaeli Milletvekili ve Meclis Başkanlık Divan Katip Üyesi Hürriyet, görme engelli hukuk mezunu Merve’yi ziyaret etti

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, görme engeline rağmen hukuk fakültesinden mezun olan Körfez Devlet Hastanesi personeli Berru Merve Kul’u ziyaret ederek, başarısından ötürü kutladı.

BAŞHEKİMİ DE ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, beraberindeki Körfez ilçe Başkanı Cavit Dağdeviren ve CHP ilçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Papakçı ile birlikte, Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak büyük bir başarıya imza atan görme engelli Merve Berru Kul’u ve Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Sarıışık’ı ziyaret etti.

Hürriyet, görme engelli meslektaşını kutladı

“HERKESE ÖRNEK OLSUN”

Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Sarıışık’ı da ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Merve’nin azim ve başarısının tüm engelli gruplara örnek olabileceğinin de altını çizdi. Ziyarette konuşan CHP Milletvekili Hürriyet, “Merve’nin başarısını duyduğumda ben de bir hukukçu olarak çok gururlandım. Görme engeli kesinlikle kendisine herhangi bir engel teşkil etmedi ve azimle üniversitede okuyarak, çok da zor bir bölüm olan hukuk fakültesini başarıyla bitirdi.

Hürriyet, görme engelli meslektaşını kutladı

“YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Bu başarı hikayesinin sadece engel gruplarına değil herkese örnek olabileceğini düşünüyorum. Kendisini yürekten kutluyor, bu başarısının hukuk alanında da devam etmesini temenni ediyorum. Başhekim Ahmet Sarıışık’ın da Merve’ye ne kadar yardımcı olduğunu öğrendik. Bu erdemli davranışlarından ötürü kendisini tebrik ediyor, çalışmalarında ve hizmetlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu