Yaşam

Hürriyet’e Manav Kültür Evi teşekkürü

Kocaeli Yerel Kültür Platformunu ziyaret eden Başkan Hürriyet’e Sepetçiler’de açılan Manav Kültür Evi’nden dolayı teşekkür edildi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Yerel Kültür Platformunu ziyaret etti. Ziyarette Kocaeli Yerel Kültür Platformu Başkanı Dr. Metin Şentürk, Platformun Genel Sekreteri Prof. Dr. Arif Özkan ve platform üyeleri bulundu.
“TURİZM VE SANAT KONUSUNDA CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”
Ziyaret programında konuşan Başkan Hürriyet, “Elimizden geldiği kadar bu kültürün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması adına çalışmalarımız devam ediyor. Yıllarca yok sayılan ya da görmezden gelinen birçok şeyi gün yüzüne çıkarmaya, somut olmayan kültürel miras çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız var gücü ile devam ediyor. Bu kente kimlik oluşturmamız gerekiyor. Turizm ve sanat konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Öncelikle doyduğumuz yerin sanatı, kültürünü anlatmalıyız.
Hürriyet’e Manav Kültür Evi teşekkürü
“REKABETTEN DOLAYI KENT KAZANIYOR”
Onun dışında sosyal belediyecilik olarak insana dokunan işler yapmak istiyoruz. 20 yıldır önemsenmeyen birçok işi bu kente kazandırdık. 13-0’ken yapılmayan birçok iş 12-1 olunca yapıldı. Bu rekabetten dolayı kent kazanıyor. İsrafı bitirmek için yine çalışmalarımıza devam edeceğiz. Meclis çoğunluğumuz olmamasına rağmen birçok iş gerçekleştirdik” diye konuştu.
“YEREL KÜLTÜRE VERİLEN ÖNEMİ GÖSTERİYOR”
Kocaeli Yerel Kültür Platformu Başkanı Dr. Metin Şentürk ise, “Kocaeli’yi 2 milyon nüfusu ile bir bütün olarak kabul ediyoruz. Platformumuzun kesişme noktası kültür. Yapılan taramalarımız sonucunda 80’e yakın türküyü Kocaeli’ye kazandırdık. Bu da en büyük kazanımlarımızdan birisi. Sepetçiler’de açılan Manav Kültür Evi’nin açılışından dolayı size teşekkür ediyoruz. Bu da yerel kültüre verilen önemi gösteriyor” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu