Siyaset

İYİ Parti’de değişim rüzgarları

İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Yıldız toplantıda yaptığı açıklamada İlçe Başkanlarının Ekim ayı sonuna kadar değişeceğini söyledi

İYİ Parti İl Başkanlığı’na atanan ve geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu listesini hazırlayan Şanbaz Yıldız yönetimini tanıttı.

İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Daha önceden siyasetin içerisinde olan ve yeni katılan genç kardeşlerimizle Kocaeli’yi farklı bir dille, uzlaşmacı bir dille bütün vatandaşlarımıza hitap edecek bir yönetim oluşturduk. Ne mutlu ki bu arkadaşlarımla yol yürüyeceğim. Yerel seçimlerin zor olduğunu biliyorum ama sizinle başarılı olacağıma inancım sonsuz” dedi.

Yıldız, “Kocaeli bizim kentimiz. Kentin her yerini iyi bilirim. Girmediğim sokak, dolaşmadığım alan kalmamıştır. İşte o yüzden iddialıyım. Hakikaten güçlü ve dinamik kadro kurduk. Ekibime güveniyorum. Bu ekiple başarıya ulaşacağıma inancım sonsuzdur. Kavgacı değil, kucaklayıcı olacağız. Sadece eleştiren değil, gördüğünü alkışlayan olacağız. Benci değil, bizci bir tavrımız olacak. Değişim ve dönüşüm ilçelerimizde de olacak. Ekim ayının sonuna kadar tüm değişim veya güçlendirmemizi yaparak işe koyacağız” diye konuştu.

İYİ Parti’de değişim rüzgarları

İYİ Parti’de değişim rüzgarları

Tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yeni oluşturulan il yönetim kurulundaki isimlerin bir çoğunu tanımadığını belirtti.

“Bugün çok güzel bir vesileyle bir araya geldik fakat Batman’da yola döşenen patlayıcı ile 7 vatan evladı şehit olmuş. Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye 16 yıl sonunda 2023 lider ülke denilen yerde açlığın konuşulduğu duruma geldi. Ülkede artık ekonomi değil açlık olur mu olmaz mı o konuşuluyor.  Bizim ülkemizde bütün faizi enflasyon yiyor. Artık tekrar tekrar faiz arttırımına gidileceğinin göstergesi bu. Bunların iktidarı sadece yandaşlara para aktarmak etrafındakileri daha fazla zengin edip insan haklarını rafa kaldırmak. Bu konularda başarılar ama ülkeyi yönetme konusunda çok başarısızlar” dedi.

İYİ Parti’de değişim rüzgarları

Türkkan sözlerini şöyle sürdürdü: “İYİ Parti Kocaeli’de seçimi beklenenin altında tamamladı ama bu bir başarısızlık değil. 7 ay içerisinde kurulan ve hiçbir imkanı olmayan, sürekli engellenen hiçbir partinin yüzde 10 barajını geçmesi ülkede görülmemiştir. İYİ Parti kadroları Meral Akşener sayesinde bunu başardı. Akşener çok iyi bir marka. 24 Haziran seçimlerinde beraber çalıştığımız Serdar Kaman ve ekibine teşekkür ediyorum bu başarıda onların payı vardır.

İYİ Parti’de değişim rüzgarları

Yerel seçimlere giderken genel merkez daha taze bir kan uygun gördü.  Kocaeli’de yapılabilecek en iyi tercihi yaptılar. Kocaeli’yi Şanbaz Yıldız’dan başka toparlayıp seçime götürecek daha iyi bir isim yoktu. Yeni yönetimde tanımadığım çok fazla isim var hatta tanıdığım tanımadığımdan daha az”

İYİ Parti’de değişim rüzgarları

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu