Siyaset

İYİ Parti’de Yıldız dönemi

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından ataması gerçekleştirilen Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kurucu İl eski Başkanı Serdar Kaman’dan bayrağı devraldı

Törende konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Hiç kimseye iltifat etmeyeceğiz, hiç kimseyi aldatmayacağız, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceğiz” dedi

İYİ Parti İl Yönetimleri geçtiğimiz ay, yenilenme süreci için istifa etmiş ve yeni İl Yönetimleri İYİ Parti Genel Merkezi tarafından atanmıştı. Bu süreçte istifa eden İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman’ın yerine Şanbaz Yıldız atanmıştı. Yıldız, düzenlenen devir teslim töreniyle Kaman’dan görevi devraldı. İl binasında gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kurucu İl eski Başkanı Serdar Kaman, ilçe başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, “İl Başkanımız Serdar Kaman’a gösterdiği tevazu için teşekkür ediyorum. Ülkemizde son günlerde meydana gelen ekonomik kaosun yarattığı sosyal çalkalanmalar ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde çocuğuna okul pantolonu alamadığı için canına kıyan bir vatandaşa şahit olduk. Valilik açıklamasında intihar sebebinin okul pantolonu alamaması değil, vatandaşın psikolojisinin bozuk olduğunu, maddi durumunun iyi olduğunu ifade etti. Türkiye ciddi anlamda ekonomik bir kaosun eşiğine düştü ve bu kaos artarak da devam edecektir” dedi.

İYİ Parti’de Yıldız dönemi

“Meclis açılırken yeni bir hamle yapıldı” diyen Türkkan,“Meclis Başkanlığı’nda iç tüzük değişikliği talep edildi. MV süreleri yarı yarıya indirilmiş durumda. Bakanı karşımıza alıp sözlü önerge verme hakkımız elinden alındı. Önergelere cevap verme zorunluluğu da ortadan kalktı. Yetkili ama sorumsuz bir Cumhurbaşkanı var. Çünkü kendisine soru soramadığımız bir cumhurbaşkanının yönettiği ülkede yaşıyoruz. Eğer bu demokrasiyse demokrasinin yeniden tarifi gerekiyor. Sayın MV, kurucu üyelerim, ilçe başkanlarım hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkkan’dan sonra kürsüye çıkan İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Serdar Kaman, “Bu bir veda değil, başlangıç törenidir. Bundan yaklaşık 10 ay önce değerli arkadaşımız, büyüğümüz Ruhittin Sönmez Beyefendi beni telefonla aradığında bana bir görev tebliğ edeceğini hissettim. Bu görev tebliğ edildiğinde büyük bir sorumluluk aldım. Zor bir dönemden geçen Türkiye zor bir dönemden geçerken cesurlar hareketine ihtiyaç vardı. Bu görevden onur ve gurur duydum. Ankara’da görevi aldığımızdan sonra 10 ayda ne yaptık. Benden önceki İl Başkanının istifa nedeniyle hassasiyetle davranmak zorundaydım. 5 Ocak 2018 tarihinde, 1 ay gibi kısa bir zaman içerisinde bütün teşkilatları kurduk, çalışır hale getirdik” ifadelerini kullandı.

10 aylık başkanlık sürecini anlatan Kaman, “Teşkilatı kurduktan sonra seçimlere hazırlanmaya başladık. İlçe kongrelerimizi ve İl kongrelerimizi tamamladık. Ardından baskın seçim geldi. Teşkilatlar yeni kurulmuş, insanlar birbirlerini yeni tanımaya başlıyor. Ortalık toz duman. Böylesine bir ortamda İl Teşkilatı ve 12 İlçe Başkanı seçimi sırtladı. Allaha şükürler olsun Vekilimizi Ankara’ya götürdük. Bundan sonra önümüzde yeni bir seçim var. Ben Şanbaz Bey kardeşimi yıllardır tanırım. Ona tıkır tıkır çalışır 12 İlçeyi ve bir İl binasını teslim ediyoruz. Bu Serdar Kaman’ın başarısı değil, İl Teşkilatının başarısıdır. Ben burada bu görevi teslim ettiğimde partimden kopmayacağım” dedi.

“Değerli kardeşimin her zaman yanında olacağım” diyen Kaman, “24 saat hizmet için hazırım. Küskünlüğüm yok. Görevini layıkıyla yapmış bir İl Başkanı olarak görevimi devrediyorum. Önümüzdeki yerel seçimler bizim için bir başarı olacaktır. Kocaeli İl Teşkilatı güzel bir sonuç alacaktır. Bundan eminim. En az 1 belediye başkanlığını alacağıma inanıyorum. 6 vekil demiştim 1 vekil çıkarttık. İnanıyorum daha fazla belediye başkanı çıkaracağız” diye belirtti.

Kaman’dan sonra kürsüye çıkan İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş, “Bu bir bayrak yarışı. Kaman’dan sonra ülkemize hizmet edecek başka değerli bir kardeşimiz gelecek. Öncelikle Serdar Kaman Beye ve görev yapan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu görevi başarıyla yerine getirdiler. Lütfü Türkkan beyi meclise gönderdiler. Allah gönüllerinden geçen her şeyi onlara nasip etsin. Bugün görevi devralan uzun yıllardır beraber siyaset yaptığım bir kardeşim. Benim ülkem sıkıntıda. Yiğitliğine yiğitlik katacak bir milletiz biz. Bu millet işaret almayı bekliyor. Bu cesaret buradakilerde var. Cesaretleri olmasa burada olmazlardı. İYİ Parti 5 milyon oy aldı bu ülkede” diye konuştu.

Devir teslim töreninde konuşan Şanban Yıldız, “Siyasette hizmet bir bayrak yarışıdır. Bugün bu bayrağı devralmaktan ve zamanı geldiğinde görevimi onurlu bir şekilde yapmanın kıvancıyla devredecek olmaktan şeref duyarım. Kanımca önemli olan; bu süre içerisinde sorumluluk bilinciyle hareket etmek ve bu görevi tüm gereklilikleriyle yerine getirebilmektedir. Sayın Serdar Kaman ve ekibi kısa sürede İl genelinde yapılanma sürecini tamamlamış ve devamındaki erken genel seçim sürecini büyük özveriyle geçirmişlerdir. Kendilerine şahsım ve partim adına huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli arkadaşlar, ülkemizde siyaset yapmak hiçbir dönem kolay olamamıştır. Hele ki, bu siyaseti muhalefet adına yapmak, beraberinde birçok bedel ödenmesine neden olmuştur. Mücadelemiz sürdükçe de bedel ödenmeye devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin kurulmasının cesurca bir hareket olduğunu dile getiren Yıldız, “Sevgili İYİ Partililer, her doğum sancılıdır, sıkıntılıdır. Tüm ambargolara ve tüm yasaklamalara rağmen bir cesurlar hareketi olan İYİ Parti, genel seçimlere katılmış ve halkımızdan kayda değer bir destek görmüştür. Ancak önümüzdeki 2019 yerel seçimleri için çok iyi değerlendirilmesi gereken zorlu bir süreç bulunmaktadır. İnanıyorum ki, Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarımız bu sürece, tüm enerjisini bu uğurda sarf edebilecek, kentimizin sorunlarını etüt edip çözüm üretebilecek, dinamik, genç ve tecrübeyle harmanlanmış bir kadro ile hazırlanacaktır” dedi.

“Ve inanıyorum ki bizler, bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağız” diyen Yıldız, “Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceğiz, hiç kimseyi aldatmayacağız, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceğiz. Herkes bizim aleyhimizde bulunacaktır. Herkes bizi yolumuzdan çevirmeye çalışacaktır. İşte biz burada karşı koyuşları yok eden olacağız. Önümüze sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendimizi büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacağız. Ondan sonra bize büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceğiz” diye konuştu.

Yıldız, “Unutmayın, bizler teşkilat anlamında ne kadar yapıcı ve kucaklayıcı olursak, bu şehrin her insanına uzattığımız el de o denli samimi ve sıcak olacaktır. Siyaset gönül işidir, gönlün adamı olunuz. Kenetlenmemiz, önceliğimizdir. Her fikir, her söylem bir başkasını incitmediği sürece değerlidir. İYİ kelimesinin önünde ve arkasında uzlaşma ve hoşgörünün dışında başka bir hiçbir şey olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Yıldız, “Bizler, vatanımız ve vatandaşımız için İYİ’yi istemek, İYİ olmak, İYİ’yi başarabilmek zorundayız. Bizler, dik durmak, ilkeli olmak, milli ve manevi değerlerimize bağlı kalmak zorundayız. Bizler, bilim ve aklın önderliğinde yol alarak, Büyük Atatürk’ün ilkelerine sıkı sıkıya sarılmak zorundayız. Konuşmama son vermeden önce huzurunuzda Sayın Serdar Kaman’a çalışmalarından ve katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Kendisine bu plaketi takdim ederken, katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu