Siyaset

İzin vermediler

CHP’li Çayırova Belediye meclis üyeleri arsa satış ihalesine izleyici olarak alınmadı

CHP Çayırova Belediye Meclis üyeleri; Halis Koç, A. Kadir Honca, Dursun Yıldız, Ata Savaş Durak ve Kemal Karagül, uzun bir süredir arsa satışları ilgili gündeme gelen, tartışmaların hiç bitmediği Çayırova Belediyesi’nin 17.09.2018 pazartesi günü yapılan 10 adet arsa satışını takip etmek üzere belediyeye gitti. Belediye meclis üyelerinin yazı işlerinde yapılan arsa satış ihalesini takip etmelerine izin verilmedi.

“İHALEYİ İZLEMEMİZE İZİN VERİLMEDİ”

Arsa satış ihalesini takip etmelerine engel olunan CHP Belediye meclis üyeleri adına konuşan Grup sözcüsü Halis Koç, “İhaleyi meclis üyeleri olarak kamu adına takip etmemiz, Çayırova Belediye yönetimi tarafından engellenmiştir. Belediyelerin yaptığı ihalelerin adil ve şeffaf olması gerekli hatta tüm ihalelerin kamuoyu tarafından da takip edilmesi için video sistemi ile yayınlanmalıdır. İhalelerin açık olmasının bütün bu şaibeleri ortadan kaldıracağını düşünüyoruz” dedi.

“KİMDEN NE KAÇIRIYORSUNUZ?”

Koç, “Kısa bir süre önce  İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar ve Özel Kalem Müdürü Cengiz Gürkan’ın yakınlarına düşük fiyattan satılan arsalar ile gündeme gelmesi, bu haberlerin yayınlanması üzerine başkan yardımcısının görevden alınması, Çayırova Belediyesi’nin sürekli bu tür haberlerle gündeme gelmesi düşündürücüdür.  Bizlerin arsa satış ihalesini takip etmemize engel olunmasının altında yatan nedenleri merak ediyoruz. Kimden ne kaçırıyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi. Koç, “Belediye yönetimi, çocuklarımızın ve Çayırova’mızın geleceği olan bütün bu kıymetli arsaların satışından derhal vazgeçmelidir” açıklamasını yaptı.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu