ÇevreKültürYaşam

İzmit Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri için servis kaldıracak

İzmit Belediyesi, doğanın uyanışını ve baharın gelişini temsil eden Hıdırellezi Balören, Mecidiye ve Bayraktar Mahallelerinde düzenleyeceği Hıdırellez Şenliklerine katılmak isteyen vatandaşlar için servis kaldıracak
Kışın bitişi ve tabiatın yeniden uyanışını simgeleyen Hıdırellez’de, üç gün boyunca devam edecek olan etkinliklerle İzmit’in köylerinde adeta bahar coşkusu yaşanacak. Hıdırellez’in kendine özgü ritüellerinden olan ateş üstünden atlama çeşitli gösteri ve konserlerle şölen havasında geçecek olan şenliklere tüm İzmit halkı davetli. Programların yapılacağı 5-6-7 Mayıs tarihlerinde vatandaşlar için saat 09.00’da Ncity arkasında yer alan açık otoparktan servis kaldırılacak. Servisler köylerden saat 15.00’da dönüş için hareket edecek.
3 KÖYDE HIDIRELLEZ COŞKUSU
İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2’ncisini düzenleyeceği Hıdırellez şenlikleri, Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nin yanı sıra 3 gün boyunca köylerde de devam edecek. Program kapsamında 5 Mayıs Cuma günü (Yarın) Mecidiye Köyü’nde, 6 Mayıs Cumartesi günü Bayraktar Köyü’nde ve 7 Mayıs Pazar günü Balören Köyü’nde birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu