ÇevreKültürYaşam

İzmit Belediyesi kurban bağışlarını kabul etti

İzmit Belediyesi Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine destek oldu

 

İzmit Belediyesi, geleneksel olarak sürdürdüğü sosyal destek çalışmalarına bu Kurban Bayramı’nda da devam etti. Hayırseverlerin bağışladığı kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak birçok ailenin yüzünü güldürdü.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, bu yıl da toplanan kurban eti bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. İzmit Belediyesi, Gıda Bankası ve Aşevi aracılığıyla Kurban Bayramı boyunca toplanan etleri, sosyal hizmet uzmanlarının belirlediği ve Gıda Bankası’ndan düzenli yardım alan vatandaşlara eşit bir şekilde dağıttı.

“Bayram Boyunca Bağışlar Kabul Edildi”

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Birim Sorumlusu Hasan Gökbayrak, “İzmit Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi vatandaşlara kurban eti ulaştırmak adına bayram boyunca hem Gıda Bankamızda hem de Aşevimizde hayırsever vatandaşlardan bağışları topladık. Yaklaşık 1,5 ton et bağışı aldık,” dedi.

“İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılıyor”

Toplanan etlerin uygun şekilde depolandığını belirten Gökbayrak, “Etleri usulüne uygun olarak depoladık ve Aşevinde yaklaşık 2,5 kilogramlık parçalara ayırdık. Kurban Bayramı boyunca etleri dondurarak sakladık. Bayram tatili sonrasında ilk iş günümüzde de düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahiplerine bu etleri dağıtıyoruz,” diye ekledi.

 

4o

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu