KültürMagazinSanatYaşam

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi tiyatro kursiyerlerinden muhteşem yılsonu gösterisi

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi tiyatro kursiyerlerinden muhteşem yılsonu gösterisi
İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü kursiyerlerinin sergiledikleri Moliere’den Seçmeler performansı büyük alkış aldı. Başkan Hürriyet, “Bize sizlerin önünde saygıyla eğilmek yakışır” dedi
‘Sanat Kenti İzmit’ vizyonuyla geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye devam eden İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin Tiyatro Bölümü kursiyerleri, sezon boyunca hazırlandıkları oyunlarla seyirci karşısına çıktı. Moliere’den Seçmeler gösterinde Fransa’nın 1600’lü yıllarının son çeyreğine doğru bir yolculuk yapıldı. Numan Ertuğrul Uzunsoy yönetmenliğinde Moliere’in Hastalık Hastası, Cimri ve Tartuffe isimli oyunlarını sahneleyen yetenekli tiyatrocular izleyicilerden büyük beğeni ve alkış aldı.
“BÜYÜK BEĞENİ İLE İZLEDİK”
Gösteri sonrası oyuncuları tebrik eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Biz siyasetçilere sanatın ve sanatçının önünde saygı duymak ve eğilmek yakışır. Bu akademiye değer katan ve başarılı bir serüvende ilerleyen oyuncu kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Çok kıymetli oyunlar sergilediniz. Oyunu  büyük beğeni ile izledik. Başarılarınız daim, nice güzel oyunlarda sizi izlemek nasip olsun” dedi.
SIRADAKİ OYUN “ÖLÜLER KONUŞMAK İSTERLER”
15 Haziran Perşembe (bugün) ise yine aynı saatte Sanat Akademisi Eğitim Sahnesinde Usta yazar Melih Cevdet Anday’ın “Ölüler Konuşmak İsterler” adlı eseri kursiyerler tarafından sergilenecek. Kursiyerlerin performans oyunları Eylül ayına kadar devam edecek. Öte yandan yeni sezon için İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü yeni öğrenci kayıtları almaya devam edecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu