ÇevreKültürYaşamYeme & İçme

İzmit Çarşısı’nın 3. İyilik Şenliği bu hafta sonu!

İzmit Çarşısı’nın 3. İyilik Şenliği bu hafta sonu!

Kocaeli’nin doğa ve insan dostu topluluğu İzmit Çarşısı, ekolojik ve sosyal açıdan adil olmaya niyetli üreticilerle, onlardan alışveriş yapmayı tercih eden ‘türetici’leri buluşturmaya devam ediyor.

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Good4Trust ile işbirliği halinde yürütülen İzmit Çarşısı’nda gıdadan el emeği ürünlerine kadar birçok kategoride ürün yer alıyor. Kocaeli genelinde çevreye ve insana saygılı üretim yapmak isteyen üreticileri bünyesine katarak her geçen gün büyüyen İzmit Çarşısı, İyilik Şenliği’ninüçüncüsünü düzenliyor.

 3. İyilik Şenliği yine dopdolu geçecek

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma KAPLAN HÜRRİYET ve Good4Trust Kurucu ve Kışkırtıcısı Dr.

Uygar ÖZESMİ’nin katılımıyla gerçekleşecek İyilik Şenliği, 09-10 Haziran tarihlerinde İzmit

Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek. İyilik Şenliği’nde İzmit Çarşısı üreticilerinin rengarenk

stantları ve lezzetli tadım etkinlikleri yer alacak. Şenlik kapsamında ayrıca art arda keyifli panel, söyleşi ve ücretsiz atölyeler düzenlenecek. Çeşitli canlı müzik performansları ve yoga etkinliği düzenlenecek. Çocuklu aileler ise, çocuklar için kurulacak alanda keyifli bir gün geçirebilecek.

Şenlikte Dr. Uygar ÖZESMİ katılımıyla ‘Türetim Ekonomisi ve Gezegenin Geleceği’ başlığında bir panel gerçekleşecek. Ayrıca Çiftçi ve Sosyal Girişimci Tanfer DİNLER ‘Tarıma ve gıdaya

farklı bir bakış’ söyleşisi yapacak. Gezegenin geleceği ve yeryüzündeki tüm canlılar için iyiliği çoğaltmak isteyenler, 09-10 Haziran’da İzmit Çarşısı 3. İyilik Şenliği’nde buluşuyor. Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve gelişmelerden haberdar olmak için İzmit Çarşısı sosyal medya hesaplarını takibe alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu