Eğitim

KADEM’den eğitim kampı

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin 4. Hizmet İçi Eğitim Kampı KADEM Kocaeli ‘nin ev sahipliğinde Aytepe Diriliş Kampı’nda yapıldı

KADEM Başkanı Dr.Saliha Okur Gümrükçüoğlu,Başkan  Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar,Yönetim Kurulu ,KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş  ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen temsilciler,ekipleri ve yurt müdirelerinin katılımı ile 4.Hizmet İçi Eğitim Kampı gerçekleştirildi.

Eğitim kampında konuşan Başkan Dr.Saliha Okur Gümrükçüoğlu, “Bizim meselemiz temelde çok insani.Bizim meselemiz; kadın,aile,toplum.Bizler kadınlar olarak ,bir STK olarak toplumun asayişini bozan,canını yakan ve aile birliğini tehdit eden durumların çözülmesini istiyoruz .Cinsiyet adaleti ,kadının korunması kadar erkeği de  mağdur etmeyecek  hakkaniyete ve dengeye dayalı bir düzen oluşturma gayretiyle aileyi ve toplumsal refahı önceliyor.KADEM de bu düzenin inşası için gayret gösteriyor” dedi.

KADEM’den eğitim kampı

Dördüncü Hizmet İçi Eğitim Kampı’nda ‘Toplumsal Cinsiyet Adaleti’ni anlatan Sn Sümeyye Erdoğan Bayraktar aile ve toplum içinde kadın ve erkeğin rollerine değinerek, “Birçok uluslararası kurumda ve akademik çevrelerde toplumsal cinsiyet adaleti kavramı kullanılmaktadır. Kadınların farklılıklarını gözeterek iş ve kamusal hayatta var olabilmelerinin yolları aranmalıdır. Salt kadınla özdeşleştirilen aile alanı erkeğinde alanıdır. Keza salt erkekle özdeşleştirilmeye çalışılan toplumsal alan, toplumun geçimi ve yönetimi, kadının da alanıdır” diye konuştu. İki gün süren kamp  ‘Proje’ ve ‘Operasyonel İşlemler eğitimleri tamamlandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu