Siyaset

Kaman, Başkan Doğan’a yüklendi

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Kaman, “Muhtarları geziye kimin parasıyla götüreceksiniz?” dedi

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman. “İzmit Belediyesi’nin muhtarlara düzenlemiş olduğu yurtdışı gezisini, Nevzat Doğan cebinden karşılıyorsa hiçbir şey demiyoruz. 89 tane muhtar götürülüyor. Esnafın kan ağladığı, döviz kurlarının yükseldiği bir zamanda tasarrufu unutup muhtarları gezdirmenin maksadı nedir?” diye sordu.

“ZORLA İMAM YAPAMAZSINIZ”

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman  LGS sınavına değinerek, “Öncelikli olarak 94 bin ortaöğrenim öğrencisinin açıkta kalması ve 200 bin civarında kontenjanın dolmaması, öğrencilerin İmam Hatip Liselerine ya da Meslek Liselerine zorla yönlendirilmesinden kaynaklıdır. Türk milleti çocuğunun zorla bir okula gönderilmesine karşı olmuştur. Başörtüsü yasağının bir benzeridir bu uygulama. Çocuklarımızın zorla İmam Hatip Liselerine gönderilmesine karşıyız. İmam olmak isteyen kendi başvurur zaten. Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Kimse din adına eğitimi heba etmemelidir” dedi.

“KABULLENEMİYORUZ”

Kaman açıklamasının devamında İzmit Belediyesi’nin muhtarlara yönelik gezisini eleştirerek, “İzmit Belediyesi’nin muhtarlara düzenlemiş olduğu yurt dışı gezisini, Nevzat Doğan cebinden karşılıyorsa hiçbir şey demiyoruz. 89 tane muhtar götürülüyor. Esnafın kan ağladığı döviz kurlarının yükseldiği bir zamanda tasarrufu unutup muhtarları gezdirmenin maksadı nedir? Sayın muhtarlarımıza da soruyoruz; “Devletin parasıyla gezmek dini açıdan caiz midir?  Eğer bu sorulara cevap verebiliyorsanız gidin. Kriz ortasında Yunan turizmine katkıyı kabullenemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaman, Başkan Doğan’a yüklendi

“ÖRNEK ALINACAK BİR OLAYDIR”

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman gerçekleştirilecek olan büyük kongreyi değerlendirerek, “12 Ağustos’ta Ankara Ticaret Odası’nda büyük kongremiz yapılacak. Koltuktan ayrılmama sevdasına karşın ibretlik bir olaydır. Sayın Genel Başkanımız beklentinin altında oy alınması sebebiyle bir güven tazeleme kongresi düzenlenmesini uygun görmüştür. Sayın Genel Başkanımız genel merkezde çalışmak istediği ekipleri yeniden organize edecektir. 10 Ağustos Cuma günü ise kongre öncesinde İl Başkanları olarak toplantıya çağırıldık” dedi.

“BİRİ GİDER, BİRİ GELİR”

İYİ Parti kurucularından Yusuf Halaçoğlu’nun istifasını sorduğumuz başkan Kaman, “Partimizde beklentisi karşılanmamış üyelerimiz vardır. Beklentisi karşılanmamış yönetici grubu bunu bir vefasızlık olarak yorumlamıştır. Sayın Genel Başkanımız Afyon’daki toplantıda ilgili şahıslara gereken cevabı vermiştir. İlgili şahıslar demek ki hala beklentilerinin karşılanmadığını görerek istifa etmişlerdir. Hiç kimsenin yeri doldurulamaz değil. Biri gider, biri gelir” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu