Yaşam

Kapalı pazar inşaatı hız kazandı

Değirmendere kapalı pazar yeri inşaat çalışmaları devam ediyor

Gölcük Belediyesi tarafından sokak aralarında kurulan pazarların düzensizliğini önlemek için, Yeni Mahalle’de yapım çalışmaları biten ve geçtiğimiz ay esnafların tezgahlarını açtığı kapalı pazar yerinden sonra Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerinde yapımına başlanan kapalı pazar yeri, katlı otopark ve sosyal merkez projesinin inşaat yapımı tüm hızla devam ediyor.

Şehrin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve eksikliklerini giderebilmek için çalışmalarını sürdüren Gölcük Belediyesi, çok amaçlı olarak kullanılabilecek modern bir projeyi daha hayata geçiriyor. Bir yandan altyapı ve üstyapı düzenlemelerinin hayata geçtiği diğer taraftan vizyon projelerin inşa edildiği Gölcük’te bir önemli kalıcı eserin daha inşasına devam ediliyor. İnşaat çalışmalarının tüm hızla sürdüğü Mithat Gürses Caddesi ve Başkomutan Caddesi’ne cepheli olarak yapılacak olan Değirmendere kapalı pazar yeri, katlı otopark ve sosyal merkez inşaatı modern mimarisi ve kapasitesi ile ilçenin en büyük alışveriş noktası olacak.

Eski usul pazar geleneğini, şehir standartlarına uygun hale getirecek olan kapalı pazar, sosyal donatıları ile Değirmendere’ye değer katan bir merkez olacak. Yaklaşık 10 bin m2’lik bir alana sahip olan proje, kurulacak olan halk pazarı ile vatandaşların alışveriş ihtiyacına cevap verecek. Projede yer alan pazar alanı, pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer günlerde ise otopark ve sosyal merkez olarak halkın kullanımına sunulacak.

İlçeye örnek yatırımlar yapmaya devam edeceklerini ve Gölcük’te sokak arasında kurulan pazar bırakmayacaklarını söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptığı açıklamada bir büyük projeyi daha Gölcük’e kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ellibeş, “Seçim beyannamemizde vaatlerimiz içerisinde bulunan bir vaadi daha yerine getirmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Çalışmaların tüm hızla devam ettiği alan içerisinde hem katlı otoparkımız, hem kapalı pazar yerimiz, hem de sosyal, kültürel, sanatsal bir takım etkinliklerin yapılacağı 10 bin metrekare alandan oluşan büyük bir projeyi Gölcük’ümüze kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Belediyemizin çalışma alanlarını modernleştirirken, yeni sosyal donatı alanlarını da ilçemize kazandırıyoruz. Değirmendere’mizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan kapalı modern pazar yeri ve katlı otoparkı Başkomutan Caddesi üzerinde şehrimize kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah pazar yerimiz özgün mimarisi ve çok amaçlı yapısı ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet verecek’’ dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu