Ekonomi

Kapalı Pazar’da yoğun mesai

Başkan Bulut’un taahhüt ettiği projeler arasında yer alan Kapalı Pazar’da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Eski usul pazar geleneğini, şehir standartlarına uygun hale getirecek olan Kapalı Pazar, haftanın her günü yaşayan ve kente değer katan bir yaşam merkezi olacak.Bir yandan altyapı ve üstyapı düzenlemelerinin hayata geçtiği diğer taraftan vizyon projelerin inşa edildiği Derince’de bir önemli kalıcı eserin daha inşasına devam ediliyor. Derince’de son dört buçuk yıllık süreçte yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, İshakçılar Kültür Merkezi, İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi, Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu, İbni Sina Mahalle Konağı, 20 metrelik alternatif yol ve viyadük projeleri tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunulmuştu.

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un imzasını taşıyan 1071 AK Merkez, Hoca Ahmet Yesevi Camii, Yenikent Kapalı Pazar, Dumlupınar Spor ve Rekreasyon Alanı projelerinde ise çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Yapımı devam eden ve kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan projeler arasında yer alan Kapalı Pazar, Yenikent Mahallesi İsmet Paşa Caddesi Mimar Sinan Camii’nin yanındaki alana inşa ediliyor. Eski usul pazar geleneğini, şehir standartlarına uygun hale getirecek olan Kapalı Pazar, sosyal donatıları ile Derince’ye değer katan bir merkez olacak.

Kapalı Pazar'da yoğun mesai

Yaklaşık 7 bin m2’lik kapalı pazar alanına sahip olan proje, kurulacak olan halk pazarı ile vatandaşların alışveriş ihtiyacına cevap verecek. Projede yer alan pazar alanı, pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer 6 gün boyunca ise otopark olarak halkın kullanımına sunulacak. Çok amaçlı olarak dizayn edilen Kapalı Pazar’ın bünyesinde düğün salonları, restaurant ve kafeterya, kütüphane, kurs merkezleri ve eğlence merkezi gibi sosyal donatılar da bulunuyor.

 

.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu