Yaşam

KARBAFED’in bürokrat ziyaretlerini sürüyor

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED) Başkan Mikail Kalyoncu ve yönetimi Konya Teknik Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Babür Özçelik’e nezaket ziyaretinde bulundu

Rektör Babür Özçelik, “Değerli hemşerilerimin ziyaretinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Öncelikle Artvin kökenliyim ama  ben artık bir Konyalıyım. Teknik üniversitemizin çıtasının yükselmesi için var gücümle çalışma gayretindeyim” dedi.

Özçelik üniversite ile ilgili bilgiler vererek, “Konya Teknik Üniversitemiz 200 idari personel ve 18 bin 500 öğrencisi ile 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olan 7141 sayılı kanunun yedinci maddesiyle 2809 sayılı kanuna eklenen Ek Madde-179 ile yeni bir üniversite olarak kurulmuştur. Selçuk Üniversitesi’ne bağlı iken Mimarlık Fakültesinin adı ve bağlantısı değiştirilerek Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanan “Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden”, Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan “İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi” ile “Tarım Bilimleri ve Teknolojileri” Fakültesinden, Selçuk Üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan “Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul’undan”, Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan “Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden”,oluşturulmuştur.

KARBAFED’in bürokrat ziyaretlerini sürüyor

Sivil Toplum Kuruluşlarının(STK) çalışmalarını dikkatle takip ediyoruz.Bizlere ne zaman ve hangi noktada ihtiyaç hissederseniz destek vermeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Başkan Mikail Kalyoncu da, “Sayın hocam bu kadar yoğunluğunuz içerisinde bizlere vakit ayırdığınız için sizlere şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri Gebze Teknik Üniversitesi Rektör yardımcılığı döneminizden, çalışmalarınızdaki üstün performansınızdan tanıyorum.

KARBAFED’in bürokrat ziyaretlerini sürüyor

Burada daha etkin ve başarılı olacağınızı düşünüyorum. Bu yüzden ülkemizin en ücra köşesi dahi olsa değerli hemşerilerimizi yerinde ve çalıştığı alanlarda ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bizler KARBAFED yönetimi olarak ilim ve irfan yuvası olan üniversitelerimizin çalışmalarını yakın takip edip, üyelerimizi istek ve talepleri doğrultusunda ortak çalışmalar yapmak önceliklerimiz arasındadır.

KARBAFED’in bürokrat ziyaretlerini sürüyor

Demokrasilerin mihenk taşı olan STK’lar toplumuzdaki önemli sorunları kamu gündemine taşıyarak çözüm üretiyorlar.Yapmış olduğumuz çalışmalarla bizlerde faydalı olma gayreti içersinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadeleri ni kullandı.

Başkan Mikail Kalyoncu günün anısına rektör Özçelik’e İznik vazosu hediye etti. Ziyarette Prof. Dr. İsmail Sarıtaş, Başkan vekili Hasan Basri Başbay ,Yönetim Kurulu üyeleri Ayhan Ayyıldız, Selçuk Çelebi ve Recep Öztürk hazır bulundu.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu