Yaşam

KARBAFED, Külünk’ü ağırladı

Kocaeli Artvin Havalisi Dernekleri Federasyonu yöneticileri, AK Parti İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk’ü kahvaltılı toplantıda ağırladı

Federasyon başkanı Mikail Kalyoncu, “Katılım gösteren tüm dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Sayın vekilim Metin Külünk beye federasyonumuza katılmalarından dolayı yönetim kurulu üyelerim adına teşekkür ediyorum. Kocaeli’de bir ilki gerçekleştirerek Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonumuzu kurarak faaliyetlerimiz arasında gençlerimize kadınlarımıza ait kültürel çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Metin Külünk ise, ”Artvin’deki akrabalarımızı selamlıyorum

Onlara da teşekkür ediyorum ama hepimiz Anadoluluyuz, hepimiz Türkiye’yiz, hepimiz Türkiye’nin ruhunun ifadesiyiz. Bu günkü mesele zaten Anadolu’yu yok etmek isteyenlerle Anadolu’yu var edenlerle insanlığın kurtuluşunun yani insana ait insanlık değerleriniz sevginin merhametin, şefkatin, adaletin, hakkın, hukukun esas olduğu insanlık değerlerinin yok edilmesini isteyenler ile Anadolu üzerinden bu değerlerin insanlık için bir düzene dönüşmesinin mücadelesini verenler arasındadır” dedi.

KARPAFED, Külünk’ü ağırladı

Külünk, “ Anadolu sıradan bir toprak parçası değildir. Anadolu’da yaşayan bu aziz millette sorumluluğu yedi yüz seksen dört bin kilometre karede sınırlı bir millet değildir. Anadolu’da var olmak demek insanlığın yok edilme tehditine karşı yeniden insanlık demenin adıdır” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu