Sanat

KARTEPE’DE DEKORATİF EL SANATLARI KURSU

Kartepe Belediyesi bünyesinde bulunan KAR-MEK kurslarında Kartepeli kadınlar yeteneklerini keşfediyor

Maşukiye Mahalle Konağı’nda Dekoratif El Sanatları Kursu’nda kadınlar yeteneklerini keşfederken ev ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Kartepe Belediyesi bünyesinde bulunan KAR-MEK Kurslarında yeni eğitim –öğretim döneminin başlamasıyla Kartepeli kadınlar ilgi duydukları alanlarda kayıt yaptırarak yeteneklerini keşfetmeye başladı.

KARTEPE’DE DEKORATİF EL SANATLARI KURSU

SANAT ESERLERİ

Maşukiye Mahalle Konağı’nda Dekoratif El Sanatları kursu Kartepeli kadınlardan büyük ilgi görüyor. Kursta geri dönüşüm maddeleri Kartepeli kadınların elinden yeniden hayat bulurken, gelenek ve göreneklerimize uygun hazırlanan ürünler büyük ilgi görüyor.

KARTEPE’DE DEKORATİF EL SANATLARI KURSU

YETENEKLER AÇIĞA ÇIKIYOR

Maşukiye KAR-MEK El Sanatları Kursu öğretmeni Vicdan Göremen, “Burada her türlü üründen faydalanarak sanat eserleri ortaya çıkarıyoruz. Evlerimizde atık durumda olan şişeler, tabaklar, tepsiler bunların üzerinde uygulanan teknikler ve süsleme ile yeniden hayat buluyor” dedi.

DÖNÜŞÜMLE HAYAT BULUYORLAR

Sözlerine devam eden Göremen, “Burada kullanılmaz duruma gelmiş araba camından çok güzel süs tabakları yaptık. Kağıttan sepetler, çantalar yapıyoruz. Kadınlarımız hazırladıkları bu ürünlerden kendilerine gelir de elde ediyorlar. Aklınıza gelebilecek her malzemeden dönüşüm süreciyle şık ve fonksiyonel eserler üretiyoruz” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu