Spor

Kartepe’ye yüzme havuzu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe’de inşasını sürdürdüğü Yarı Olimpik Yüzme Havuzu bölgede yeni yüzücülerin adresi olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yüzme havuzları kazandırmaya devam ediyor. Tam donanımlı Yarı Olimpik olarak planlanan tesisler yüzme sporunun gelişmesine katkı sağlıyor. Küçük yaştan itibaren yüzme eğitimi alacak çocuklar bu mekânlarda keşfedilip uluslararası arenada başarı gösteren başarılı birer yüzücü olacaklar. Bu kapsamdaBüyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yarı olimpik spor salonlarından birini Kartepe’ye kazandırıyor.

3 BİN 370 METREKARE

Her ilçeye bir yüzme havuzu hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu proje uygulamalarına devam ediyor.Su basman içi dolgu imalatı tamamlananyapının betonu döküldü.

Havuz kısmının döşeme demir imalatı tamamlandı.İdari bina kısmının +4.75 kot tabliye betonu döküldü.Kartepe ilçesi Köseköy Mahallesi’nde yapımı süren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu toplam 3 bin 370 metrekare alandainşa ediliyor.

İKİ HAVUZ

Yüzme havuzu, bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa edilecek. Zemin kattagiriş fuayesi, 12,50 çarpı 25 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 çarpı10 metre çocuk havuzu yer alacak. Bu katta ayrıcakafeterya, idari birimler, 2 adet antrenörodası, 2 adet soyunma odasıve wc’ler bulunacak.

FİTNESS SALONU

Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alacak.

Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi bölümler oluşturulacak.

YENİ HAVUZLAR

Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandığında kentteki diğer havuzlar arasındaki yerini alacak. İlki Körfez’de yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu sporculara hizmet veriyor. Çayırova Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da hizmet vermeye başladı. Karamürsel Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşası devam ediyor. Dilovası Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun da inşası sürüyor.Ayrıca Gebze şehir merkezindeki tam donanımlı Olimpik Yüzme Havuzu da yüzücülere hizmet veriyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu