Siyaset

“Kent park dükkanları satılamaz”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Kaya, “Bu iş yerlerinin Belediye hizmet amaçlı kullanılması gerekir, Yasal açıdan satılması mümkün değildir” dedi

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Çayırova Belediyesinin 13-14-15-16 Ağustos tarihlerinde 90 milyon TL bedelle satışa çıkarttığı toplam 49 Adet, kent park içerisinde yer alan iş yerlerinin satışına karşı çıktı.

“KENT PARK AVM’YE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”

Başkan Kaya, “Proje aşamasında ve Belediye Meclisinde yeşil bir kent park yapılacağı, Çayırovalıların nefes alacağı bir bölgeye dönüştürüleceği, içerisinde çay bahçesi, kafeterya  gibi hizmet amaçlı alanların bulunacağı  söylenen bölge, bölgenin tek yeşil alanı yok edilerek betonlaştırılmış, asıl amacından vazgeçilerek rant amaçlı olarak AVM ‘ye dönüştürülmüştür. Bu proje hem bizim hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun söylediği gibi yanlış bir projedir” diye konuştu.

“BELEDİYE YAP- SATÇI DEĞİLDİR”

“Belediyelerin asli görevi kamuya, halka hizmet etmektir. Belediyelerin görevi, işyeri yapıp satmak, Belediye ye ait arsaları yok pahasına satmak, uçak kafe yapmak ve kafeterya işletmek AVM yapmak değildir diyen ilçe Başkanı Kaya, “Bölge AVM’nin devreye girmesi ile birlikte ciddi bir trafik ve park sorunu ile karşı karşıya kalacağını, bölgedeki hem evine ekmek parası götürmeye çalışan,

vergisini dahi ödeyemeyen, dükkan kirasını ödemekte zorlanan esnafı, hem de dükkan sahiplerini ekonomik olarak sıkıntıya düşürecek. Bu iş yerleri satılması durumunda satın alanların yasal olarak zora  girecek, tıpkı Heboyapı’da yapılan arsa satışında olduğu gibi yargıdan geri dönecektir” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu