Güncel

Kerbela Şehitleri Darıca’da anıldı

Türkiye Caferileri Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kerbela Şehitlerini Anma ve Anlama merasimi bu yıl da yapıldı

Binlerce kişinin katılım ile vakıf önünden stada kadar yapılan Aşura yürüyüşü ile başlayan program Nenehatun Stadyumu’nda anma etkinlikleri ve ardından Osmangazi Saat Kulesi’nde yapılan merasim ile son buldu.

Saat 09.00’da Türkiye Caferileri Vakıf binası önünde toplanan katılımcılar sinezen ve ilahiler eşliğinde sloganlar ile yürümeye başladı. Lokman Hekim Caddesi’nin bir kısmı ve ardından Aşıroğlu Caddesi’nde yürüyen kortej Nenehatun Stadyumu’nda anma programına başladı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından kuran tilavetiyle başlayan programda yer yer protokol konuşmaları, şiir, sinezen ve mersiyeler okundu. Protokol konuşmalarının ortak teması şuydu:

Kerbela Şehitleri Darıca’da anıldı

‘‘Hz. Hüseyin (a.s.)ve evlatlarının katledilmesiyle sonuçlanan tarihin kara lekesi Kerbela tüm İslam aleminin ortak acısıdır’’

Programa, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda protokol katıldı.

Kerbela Şehitleri Darıca’da anıldı

Bir jest yaparak 500 kişilik helva ikramı ile programa katılan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ile birlikte protokol üyelerine ikram etti. Darıca Müftüsü Zeynelabidin Çınar’ın duasıyla son bulan program, sıcak havaya rağmen son derece duygu dolu anların yaşanmasına sahne oldu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu