Güncel

Kervansaray’da anlamlı etkinlik

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kervansaray ’da program düzenledi

Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda gerçekleşen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansa 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Daha sonra Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Atike Kalkan, günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı. Kalkan, ” Fransız ihtilalinin etkisiyle yeni arayışlar içine giren aydınlarımız tarafından eşitlik, hürriyet ve hak gibi kavramlar kabul görmüştür. Hürriyet, bütün hakların ortak kökenidir. O olmadan diğer haklara sahip olmamız mümkün olmaz. İnsan hakları 10 Aralık 1948’de başlamış bir olgu değildir. İnsan hakları ile ilgili bütün bu çalışmalar insanların daha çağdaş yaşama adapte olmasında insanlara yardımcı olmak için var olmuştur” dedi.

Kervansaray’da anlamlı etkinlik

Öğrencilerin hazırladığı insan hakları ile ilgili oratoryom konferansa katılanları adeta büyülerken, katılanlardan büyük alkış topladı. Oratoryumda insanların temel hak ve özgürlükleri ile ilgili öğrenciler şiirler okudu ve insan temel hak ve özgürlüklerini anlattı.  Programın sonunda İnsan Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen Resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kervansaray’da anlamlı etkinlik

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu