Güncel

Ketenceler’de çevre temizliği

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği önderliğinde bir araya gelen duyarlı çevreciler, 15 Eylül Dünya Temizlik Haftası dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı

Doğa ve çevre bilinci oluşturmak, çevre felaketlerine dikkat çekmek, sivil toplumun duyarlılığını ve farkındalığını sağlamak amacıyla İzmit Ketenceler Köyü’nde düzenlenen çöp toplama etkinliğine katılım yoğun oldu. Sabah erken saatlerde İzmit Perşembe Pazarı alanında toplanan grup, hep birlikte İzmit Ketenceler Köyü’ne giderek bölgede çöp topladı.

KYÖD’ün öncülüğünde gerçekleşen etkinliğe KYÖD Başkanı Av. Didem Turan, KYÖD Yönetim Kurulu üyeleri Hülya Güreli Yolcubal ile Erdem Çakır, Uğur Saral, Vural Atılgan, İlbey Kılavuz, Cemal Hüseyin ve Görkem Kızıltaş, Gölcük Rotary Kulübü Başkanı Ümit Tören, Kocaeli Bisikletliler Derneği Başkanı Şehnaz Başaran, Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği (KOHSAVDER) Başkanı Tülay Çetin Erdurmaz, Derince Motosikletliler Kulübü Başkanı Birkan Karayel,Kocaeli Marmara Trekking  Gurubu, Mimar Sinan Lisesi’ni temsilen Matematik Öğretmeni Ali Kulaç, Kocaeli Çevre Savunmacısı Çetin Güzel ve çevre gönüllüleri katıldı.

Ketenceler’de çevre temizliği

KYÖD Başkanı Av. Didem Turan, “Bugün Dünya Temizlik Günü. Dünyada şu anda 150’den fazla ülkede doğaya yaptığı kirletmeye karşı tepkisel eylemle temizlik etkinliği yapılıyor. Biz de bunun Kocaeli ayağını Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği olarak bu kentteki doğaseverlerle birlikte gerçekleştirmek için bu etkinliği düzenledik. Ketence Göleti’nin etrafındayız şu an. Piknikçilerin gelip buraya attığı muhtelif çöp atıklarının dışında evsel ve inşaat atıklarını da gelip buraya atmış insanlar. Kendi evimizden pisliği çıkardığımızda temizlenmiyoruz aslında. Doğanın insan eliyle hunharca kirletilmesine dur demek istiyoruz. Umarım bu etkinliğimizle insanlarda bu alanda bir duyarlılık oluşturabiliriz. Çabamız ve gayretimiz buna yönelik” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu