Siyaset

Kılıçlar çekildi

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in çalıştırmıyorlar söylemine Zeybek’ten sert cevap geldi

Seçildiği günden bu yana meclis toplantılarında çeşitli polemiklerin yaşandığı İzmit Belediyesi’nde sular durulmuyor. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in, “Beni çalıştırmıyorlar” söylemlerine karşın AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, adeta kılıcı çekerek sert söylemlerde bulundu.

“Şikayet ettiğiniz AK Parti, döneminizde belediyeye 100 milyon TL kazandırdı”

AKP Parti MKYK Üyesi, Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, şikayet edilen AK Parti’nin Vadi İzmit Konutları’ndan İzmit Belediyesi’ne yaklaşık 100 milyon TL. ek kaynak sağladığını belirterek, “Buna rağmen belediyenin borcu 300 milyon TL. daha artmış. Beceriksizliklerini afişle örtmeye utanmıyorlar mı?” dedi.

Kılıçlar çekildi

BENİ ÇALIŞTIŞTIRMIYORLAR YALANI

İzmit Belediyesi’nin sözde halka şikayet afişlerine harcanan paraya da dikkat çeken Zeybek, şunları söyledi: “İzmit’te 3 yıl geçmiş. Ortada doğru dürüst hizmet yok. Sürekli kavga ve tartışma var. AK Parti tarafından geçen dönem yapılan Vadi İzmit Konutları’ndan yaklaşık 100 milyon TL. ek kaynak gelmiş ama buna rağmen belediye durduğu yerde 300 milyon TL. daha borçlanmış. Bütün bunların üzerine kalkıp AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni sözüm ona halka şikayet ediyorlar. Bu afişlere harcanan paralar da yanında cabası. Belsa’ya asıldı, yıllık kirası milletin cebinden çıkan Kocaeli Barosu binasına asıldı, mevcut bilboardlar kaplandı, şimdi yeni bilboardlar yapıp buraya da asıyorlar. Bu kadar çok paranız varsa, kredi çekmeden neden bir tane araç almadınız? Beceriksizliklerini örtbas etmek için beni çalıştırmıyorlar yalanıyla İzmit halkını 3 yılda 300 milyon lira borçlandırıp çalışmadan günü geçirdiler. İzmit halkı çok yakında kendilerini bu dertten tamamen kurtaracak.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu