Siyaset

“Kimseyle kavga etmeyeceğim”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ayaz,“Yerel seçimlerde kavga bekleyen avucunu yalasın” dedi

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz yerel seçimlerde İzmit’te parti içi adaylık kavgası olmayacağını söyledi. “Biz büyük partiyiz. İzmit’te kimse bizden kavga beklemesin. İzmit, böyle bir kavgaya müsaade etmez. İzmit’te bir kavga içerisinde olanlar avcunu yalasın” diye konuştu.

Kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Ayaz il olarak ülkenin ekonomik durumu ile ilgili değerlendirmeler yaparken Kocaelispor konusunda borçlanmanın CHP zihniyeti yüzünden olduğunu ileri sürdü.

Başkan Ayaz yerel seçimler ile ilgili olarak, “Nevzat Bey bizim ağabeyimizdir. Kendisi aday olmayacağı yönünde karar aldığını söylüyor.  Bizde usul; zamanı gelince Genel Merkez değerlendirmesiyle olur. Bu işin teşkilat büyükleri, parti büyükleri adayları vardır” dedi.

“BÜYÜK ÖZVERİ”

Hasan Ayaz, “Genel gündemde ülkemiz, emperyalist güçler tarafından gerçekten Trump’ın ‘Savaş halindeyiz’ dediği dönemi yaşıyoruz. Türkiye ile savaş halinde olduklarını itiraf etmeyen zihniyetler Türkiye ile savaş halindeyiz diyebilmekteler. Hangi siyasi partiden olursa olsun bu savaşta tüm milletimiz özverili davranıyor. Gerçekten bu noktadan bir savaş halinde olunduğunun bilincinde olan milletimiz büyük bir özveri göstermiştir.

“ÜSTÜMÜZE TANKLA GELDİLER”

Cumhurbaşkanımız ve devletimizle onların karşısındayız. Yerel siyasette de gereken çalışmayı yapacağız. Bugün Dolarla üzerimize gelenler dün tankla üstümüze geldiler. Milletimiz yine mücadelesini devam ettirecek. Ekonomide sıkıntının yakın bir zamanda geçeceğini, devlet erkanının gerekli adımları atacağına inanıyorum. Katar’daki kardeşlerimiz, Pakistan’daki kardeşlerimiz bizim yanımızda oldular. Azerbaycan ve Kırgızistan dahil İslam coğrafyası yanımızda” diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZLA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

sonrasında yerel gündemi değerlendiren Başkan Ayaz, “Hiç durmadan, dinlenmeden çalışıyoruz. Biz göreve gelirken bir söz verdik. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Birçok köyde muhtarlarımız, bu köye Hasan bey ve ilçe yönetimi 5 kere geldi dediler. Mahallerimize de sürekli gidiyoruz. Fikri Işık beyle tekrar köylerimize gideceğiz. Zor ve mutlu günümüzde de vatandaşlarımızla olmaya devam edeceğiz. Halka hizmet Hakka hizmettir.   Halkımızdan çalışmalarımızın karşılığını görüyoruz. Bir Tank Hasan vardı bir de Hasan Ayaz var diyorlar. Bazı spesifik konular geliyor, belediyelerimizin atladıkları ile ilgili de çalışmaları yapıyoruz” dedi.

KOCAELİSPOR İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Kocaelispor ile ilgili görüşlerini aktaran Başkan Ayaz, “Kocaelispor bu şehrin en önemli dinamiğidir. Kocaelispor bu şehir için olmazsa olmazdır. Cumartesi akşamı Kocaelispor’un maçında o coşkunun içinde olmak harika bir duygu. Devletimize teşekkür ediyoruz, uzay üssü gibi stadyum olmuş. Biz de teşkilatımızla örnek olmak açısından bir banka şubesine gidip yardım kampanyasına destek olacağız. Kocaelispor için 1 TL verilse 2 Milyon TL para eder. Karıncanın ağzındaki su gibi sevgimizi belli edeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz gerek KEV arazisi gerek diğer konularda gerekli desteği vermiştir” ifadelerini kullandı.

“SİYASETE KADIN ELİN DEĞİYOR”

Ayaz, “Akpınar TOKİ mahalle başkanımızın ayrılmasıyla 6’ıncı mahalle başkanımızı atadık. İzmit İlçesinde 6’ın ana kademe ataması oldu. Kadınların siyasette daha etkin olması için İzmit İlçe Başkanlığı ve teşkilatımızla üzerimize düşeni yapıyoruz. Seçim sonuçlarındaki farkı Yahya Kaptan dahil birçok yerde gördük.  Biz siyasete kadın eli değmesinin ne kadar faydalı olduğunu gördük. Önümüzde yerel seçimler var. Bizim genel merkezimiz tarafından ilan edilen tarih 31 Mart. Biz yarın seçim olsa hazırız. Sandık kurullarımıza kadar hazırız. Gençlik ve Kadın kollarımız hazır. Nasıl 24 Haziran seçimlerine en hazır teşkilat İzmit ise yine en hazır teşkilat biz olacağız.

“BİZ BÜYÜK PARTİYİZ”

Ben Nevzat beyin Büyükşehir veya başka bir yer, artı neresi olursa ilgilendiğini bilmiyorum. Birçok buluşmasında İzmit adayı olmayacağını söylüyor. Kendisi bizim ağabeyimizdir. Kendisi böyle bir karar almıştır.  Bizde usul zamanı gelince Genel Merkez değerlendirmesiyle olur. Bu işin teşkilat büyükleri, parti büyükleri adayları vardır. Bizim adımımız zamanı gelince olur. Bu noktada da adımımız olursa söylerim. İl Başkanımız dün ‘Erken adım atan yenik başlar’ diyor. İzmit büyük bir yer. Böyle bir şehirde AK Parti gibi büyük bir partinin içerisinde insanların aday adaylığında gönlünün olması gayet normaldir. Milletvekili seçimlerinde 110 başvuru oldu. Biz büyük partiyiz. İzmit’te kimse bizden kavga beklemesin. Böyle bir kavgaya müsaade etmeyiz. Burada İzmit’te bir kavga içerisinde olanlar avucunu yalasın” ifadelerini kullandı

“NEVZAT BEY AĞZINDAN ÇIKANI YEMEZ”

Nevzat Doğan’ın tekrar İzmit Belediye Başkanı adayı olmasını beklemediğini söyleyen Başkan Ayaz, “Benim tanıdığım kadarıyla Nevzat bey ağzından çıkan kelimeyi yemez. Bu koltuklarda bugün varız, yarın yokuz. Kararı verecek olan yapı ne buradaki belediye başkanı ne de halihazırda bulunanlardır. Bu konuda adaylıklar ile ilgili Genel Merkez 10-15 gündür kriter yayınlıyor” dedi. İzmit’te otopark sorununu çözmek için mücadele ettiklerini belirten Ayaz, “Gazi Lisesi, İzmit Lisesi, Mimar Sinan ve Leyla Atakan var. Otopark ile ilgili gerekli çalışmayı yapıyoruz. Kanuni alt yapısını ilçe milli eğitim müdürümüzle konuşuyoruz. Sembolik ücretlerle de olsa otopark olarak kullandırılması konusunda çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu