Spor

Kirazlıyalı Spor Tesisi açıldı

Başkan Söğüt, “Belediyecilikte en mutlu olduğum anlar, gençlere yönelik hayata geçirdiğimiz projelerin açılışları” dedi

Körfez Belediyesi tarafından bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda 1.400 metrekarelik alanda hayata geçirilen Kirazlıyalı Spor Tesisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa; Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Büyükşehir Belediyesi Körfez Koordinatörü Hasan Ayaz, Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ve KASKF Başkanı Murat Aydın da katıldı.

GÖSTERİLER İLE BAŞLADI

Açılışta ayrıca; AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, İlçe Müftüsü Muhammet Aydın, Başkan Yardımcıları Osman Yurt, İbrahim çırpan, Levent Yılmaz, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış programı, Körfez Belediyesi Halkoyunları ekibinin gösterileri ile başladı. Gösteri sonrasında da ilk olarak KASKF Başkanı Murat Aydın bir konuşma yaptı.

Kirazlıyalı Spor Tesisi açıldı

ÖNEMLİ BİR TESİS KAZANDIRILDI

Başkan Şener Söğüt’e spora yönelik hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Murat Aydın, “Kirazlıyalı eskiden belediyeydi ama hayati eksikleri vardı. Bugün Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kirazlıyalı’ya çok önemli bir tesis kazandırdı. Kocaeli’nin her noktasında önemli tesisler yapılıyor, Körfez bunun için önemli bir örnek niteliğinde. Bu önemli tesisin yapımında ve gençlerimize kazandırılmasında yararı olan Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun da kısa bir konuşma yaparak, “Şener Başkanımız ilçemize çok değerli hizmetler yapıyor. Bugün de Körfez’e kazandırdığı önemli bir tesisin açılışında bulunmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi. Koyun’un ardından Başkan Şener Söğüt bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Söğüt, “Belediyecilikte en mutlu anlardan bir tanesi hizmetlerinizin açılışını yaptığınız günlerdir. Bugün bu mutluluğu yaşıyoruz.

Kirazlıyalı Spor Tesisi açıldı

HAYAT FELSEFESİ OLMALI

İlçemizin önemli noktası olan Kirazlıyalı’ya buranın çocuklarının ve gençlerinin enerjilerini atabilecekleri bir alanı kazandırdığımız için mutluluk duyuyoruz. Spor sayesinde sayısız güzellik yaşıyoruz. Sporun bir hayat felsefesi olmasını amaçlıyoruz. Binlerce sporcumuzla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tabi onların daha iyi şekilde çalışabilmeleri için yeni tesislere de ihtiyacımız oluyor.

İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Körfezimizin en önemli eksikliklerinden biri kapalı spor salonuydu. İhalesini gerçekleştirdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da destek vereceği kapalı spor salonunun yapılması sürecindeki desteklerinden dolayı Sayın Vekilimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

Sağlıktan eğitime her alanda şehrimizi üst sıralara çıkarmak için çalışıyoruz. Kocaeli özelinde Türkiye forması giyerek aziz milletimiz için koşuşturuyor ve ter akıtıyoruz. Bu anlamda futbol ve hizmet arasında derin bir bağ ve benzerlik var. Hizmet maçında başarılı olmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde büyük cumhuriyetimizin yeni yüzyıla yürüyoruz. Türkiye yüzyılına her zamankinden daha güçlü gidiyoruz” dedi.

HEPİMİZİN ASLİ GÖREVİ

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın yaptığı kısa konuşmanın ardından kürsüye gelen Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da, “Allah’ın bize lütfettiği çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzun farkında olarak hareket ediyoruz. Onları bedenen, ruhen, ahlaken yetiştirmek hepimizin asli görevi” dedi, yapılan tesis için teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesildi ve sporcuların gösterileri gerçekleştirildi. Protokol üyeleri program sonunda da penaltı atışı yaptı.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu