Spor

Kış oyunlarında Arıcı farkı

Milli sporcu Naz Arıcı, rakiplerine fark atarak kış oyunlarında birinci oldu

Dört yılda bir düzenlenen, dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Dünya Masterlar Kış Oyunları’na 2024’te İtalya ev sahipliği yaptı. 30 yaş üstü master sporcular için yapılan yarışma, dört yılda bir düzenlenmekte ve masterlar olimpiyatları olarak tabir edilmekte. Yarışmaya dünyanın her tarafından toplamda 3 binin üzerinde sporcu katıldı. Yarışmada 11 branş, İtalya’nın Lombardia bölgesinde 8 ayrı şehirde yapıldı. Yarışmalar 10 gün boyunca sürdü.

Artistik Buz Pateni, Bormio kentinde; Curling, Madesimo kentinde; Buz Hokeyi, Chiavenna kentinde; Biathlon, Vermiglio kentinde ;Cross country, Vermiglio kentinde; Kayakla Atlama, Pelizzano kentinde; Alp disiplini, Aprica kentinde; Kayakla Oryantiring, Vermiglio kentinde; Kayaklı Koşu, Ponte Di Legno – Tonale kentinde; Short Track, Bormio kentinde; Sürat Pateni, Chiesa In Valmalenco kentinde; Ski Mountaineering, Ponte Di Legno – Tonale ve Aprica kentlerinde düzenlendi.

Yarışmada artistik buz pateni milli sporcumuz Naz Arıcı, Altın Bayanlar kategorisinde rakiplerine fark atarak birinci oldu. Arıcı, şu ana kadar artistik buz pateninde ülkemize gelen en büyük başarılardan biri olan bu başarıyı Atatük’e ve onun açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyen Türk kadınına armağan etti. Aslen elektrik-elektronik mühendisi olan Arıcı’nın şu ana kadar Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’nda almış olduğu 5 dünya şampiyonluğu ve 7 Türkiye Şampiyonluğu bulunmakta.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu