Yaşam

Kocaelili, bu tadı çok beğenecek

Başarılı ve deneyimli girişimci Oktay Akman, Lezzet Kebap Diyarı adıyla, dördüncü şubesini Kandıra yolu üzerinde 11 Eylül 2018 günü hizmete sokacak

Çağ kebabı üzerine hizmet verecek olan Lezzet Kebap Diyarı’nda basın mensuplarını ağırlayan Oktay Akman, “Tüm Kocaelilileri cağ kebabını tatmaya bekliyoruz” dedi. Oktay Akman, açılışı 11 Eylül’de yapılacak restoranda Erzurum’un yöresel ürünlerinden oluşan kahvaltı hizmeti de verileceğini söyledi.

“TÜM KOCAELİ HALKINI BEKLİYORUZ”

Lezzet Kebap Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Akman, yemek sonrası yaptığı açıklamada, “İlimizin batı bölgesinde cağ kebabı restoranlarını açtıktan son bu bölgede cağ kebabı açmak zaruri oldu. Müşterilerimizin desteği ile iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Diğer dönerlerden çok farklı tamamen kuzu etinden oluşmakta. Kullandığımız et özel çiftliklerimizde üretilmekte. Bünyemizde bulunan personel bu tür ayrıntılara dikkat ediyor. 650 kişilik restoranda gurme kahvaltımız da var. Kahvaltıda yöresel ürünler (Erzurum’a ait peynir, zeytin, bal tereyağı, kuymak, omlet, reçel) kullanmaktayız. Kahvaltı için de tüm Kocaeli halkını bekliyoruz” diye konuştu.

Kocaelili, bu tadı çok beğenecek

DÖRT KATLI BİNADA 120 KİŞİ ÇALIŞACAK

İlk işletmeyi 2009’da Darıca’da açtıklarını ifade eden Oktay Akman, “Dördüncü şubemizi İzmit’te açtık. Eskişehir ve diğer illere de şube açmayı düşünüyoruz. Cağ kebabımızı tadarak değerlendirmenizi rica ediyoruz. Restoranımızda hamburger, tost gibi hafif seçeneklerimiz de olacak. Büyük iş yerlerine, düğün sünnet gibi organizasyonlarda yerinde hizmet veriyoruz.  Dört katlı restoranımızda 120 kişi çalışacak” dedi.

Kocaelili, bu tadı çok beğenecek

KIVIRCIK MERİNOS IRKI

Cağ kebabı için kullandıkları etin çok kaliteli olmasına da büyük özen gösterdiklerini belirten Oktay Akman, “Et olarak kıvırcık merinos koyun ırkını tercih ediyoruz. Beslenme koşulları çok önemli. Yürüyerek beslenen kuzuları kullanıyoruz. Tekirdağ ve Balıkesir bölgesinde yetişen bu ırkı şubelerimizde kullanıyoruz. Balıkesir Bigadiç ile Edirne Keşan’daki çiftliklerde yetişen koyunlarımızı kullanıyoruz. Dinlendirme ve bekletmenin yanında özel baharatlarla etimizi sosluyoruz” açıklamasını yaptı.

Kocaelili, bu tadı çok beğenecek

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu