Güncel

KOCAMAN’DAN GENÇLERE ÇİFTE VİDEOLU KUTLAMA

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Covid-19 tedbirleri sebebiyle halk sağlığı açısından dışarıdaki kutlama programı ve törenlerin yapılamayacak olmasından ötürü,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı videolarla kutladı.

KOCAMAN BİR GÜN DEĞİL HER GÜN GENÇLERLE BİRLİKTE

Covid-19 önlemleri ülke ve Kartepe genelinde aralıksız devam ederken, 101. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sokaklarda ve meydanlarda gerçekleştirilemedi. Önlemler kapsamında ülke genelinde toplu programlar düzenlenmezken, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, bayramın ruhuna ve coşkusuna uygun olarak hazırlanan videolarla kutladı. İlk videoda Gençlik Marşı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı ve Kartepe Belediye Başkanı Kocaman’ın Kartepeli gençlerle birlikte olduğu fotoğraflar yer aldı.

KARTEPE ENGELLİ GENÇLERİ DE UNUTMADI

İstiklal Marşımızın yazarı milli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ un da anıldığı ikinci videoda ise Kartepeli gençler hem ses hem de işaret dili kullanarak İstiklal Marşı’nı okudu. Videonun başında Belediye Başkanı Kocaman da işaret dilini kullanarak Türk gençliğinin ve hemşerilerinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. İşaret dilini kullanarak engelli gençleri de unutmayan Kartepe Belediyesi engelliler, aileleri ve kamuoyunun takdirini topladı.

KADİR GECESİ DUASI SOSYAL MEDYADA

Covid- 19 önlemleri ve halk sağlığı kapsamında Kadir Gecesi Mevlid ve programlarının camilerde cemaatle birlikte yapılamayacak olmasından dolayı, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman; Kartepe ilçe Müftüsü Mustafa Nurgün ve Kartepeli imamların İstasyon Meşelik Park Camii’nde okudukları Kadir Gecesi duasıyla, hemşerilerinin Kadir Gecesini kutlamayı da unutmadı. Kadir Gecesi mevlidi videosu da bu gece Başkan Kocaman’ın ve Kartepe Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılarak, dijital ortamda dualarda buluşulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı