Güncel

“Körfez eğitim kenti olacak”

Körfez Belediye Başkanı Başkanı Baran, eğitim konusunda aşama kaydettiklerini söyledi

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Körfez’in bir eğitim kenti olması yolunda yapacağımız kampüsün yanı sıra Hereke’ye Hukuk Fakültesini getireceğiz. Bu konuyu Sadettin Hülagü hocamızla da görüştük” dedi

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “55 ayımızı değerlendirmek ve cumhuriyetin 95’inci yılında bir araya gelmek amacıyla sizinle buluştuk. 160 bin nüfusuyla ilçemiz ülkemizin kalbi denecek noktadadır. Böyle bir ilçeye belediye başkanı olmak büyük bir nasiptir. Biz vatandaşlarımıza 150 milyonluk bir yatırım vaat ettik ve 450 milyon TL yatırımla bu 55 ayı geçirdik. Projelerimizin yüzde 85’ini gerçekleştirdik. Körfez sanayi kenti, liman kenti ancak bir eğitim kenti de olsun istedik. Bu anlamda 3 bin 200 öğrencimize burs sağladık. Eğitim en hassas olduğumuz noktadır. Biz bu konuda gerekli hassasiyeti göstermezsek kötü emeli olan yapıların oluşmasına sebep oluyor” diye konuştu.

ÇOCUKLAR OKULA, ANNELER SPORA

Başkan Baran, “Özellikle spor okullarımızda 4 bin 500 evladımıza spor eğitimi veriyoruz. Bunun yanında 5 bin anneye “Çocuklar okula, anneler spora” diyerek spor eğitimi veriyoruz. Sporun kenti Körfez diyerek ilçemize çok sayıda spor kompleksinin ihale aşaması yapıldı. Bu ihalelerin bitmesi sonrası spor okullarımızda 4 bin 500 gencimize olan hizmetimiz, 10 bin gence çıkacaktır. Körfez’in bir eğitim kenti olması yolunda yapacağımız kampüsün yanı sıra Hereke’ye Hukuk Fakültesini getireceğiz. Bu konuyu Sadettin Hülagü hocamızla da görüştük. Bu konuda mutabakatımız da var” açıklamasını yaptı.

“Körfez eğitim kenti olacak”

HEREKE’YE 25 MİLYONLUK YATIRIM

Tarih koridoru oluşturmak adına Hereke’mize 25 milyonluk bir yatırım yaptık. Körfezi gelecekte çok daha iyi bir ilçe haline getirebilmemiz için bu tür tarihi yapılarımızın değerini bilmemiz gerekiyor. Bölgemizde özellikle köylerimizin genel adı Taşköprü diye geçer. Burası adını Tarihi Taş Köprüden alır. Bu köprümüzün de restorasyonunu gerçekleştirdik. Bunun yanında ilçemizde birçok manevi kişilikler var ve onların türbelerini de yeniliyoruz. Çünkü Körfez bu değerleri hak ediyor” dedi.

“Körfez eğitim kenti olacak”

YILLIK 3 KAT BÜYÜME

“Yıllık belediye bütçemiz ekonomik olarak yıllık 3 kat büyüme gerçekleştiriyor” diyen Baran tekrar aday olacak mısınız sorusuna,“Böyle bir ilçenin de tabi ki adayları çok olacaktır. Ama biz şuanda görevimizin başındayız. Partimiz bizle devam kararı aldıysa görevimize devam edeceğiz. Yeni dönemde henüz adaylık konusu belli olmadan proje sunmak doğru olmaz. Tabi ki biz olursak yapacağımız elbet projeler vardır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

120 MİLYON KAR

Arazi satışları ve ilçedeki vatandaşların memnuniyet durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Baran, “Göreve geldikten bugüne kadar belediyemize 600 dönüm yer kazandırdık. Sattığımız yer toplamda 90 bin dönümdür. Bundan da 120 milyon kar elde ettik. Biz bu şekilde belediyemizin borçlarını ödemiş olduk. Eğer böyle yapmasaydık, belediyemizin borcu bir daha ödenmeyecek bir boyuta ulaşmış olabilirdi. Yaklaşık 7-8 ay önce her noktaya hizmet isimli bir çalışma yaptık. Buralarda bazı anketler gerçekleştirdik. Eğer bu anketlerde halkımızın memnuniyetini görmeseydik, biz yeniden göreve talibiz demezdik” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu