Ekonomi

KOTO’da sektörel istişare toplantıları sürüyor

Kocaeli Ticaret Odası’nın sektörlerin sorunlarını ve geleceğe dair çözüm önerileri geliştirmek için hayata geçirdiği istişare toplantıları Market ve Yapı Denetim sektörleriyle devam etti

Kocaeli Ticaret Odası, komiteleri oluşturan sektörlerin nabzını tutmaya devam ediyor. Yoğun bir programla gerçekleşen toplantılar; 9. Meslek Komitesi (Market, Fırın ve Pastane Grubu) bünyesinde bulunan Market ve 3. Meslek Komitesi (İnşaatı Tamamlayıcı Faaliyetler ve Yapı Kooperatifleri) bünyesinde bulunan Yapı Denetim sektörleriyle devam etti.

MARKET SEKTÖRÜ YOĞUN KATILIMLA TOPLANDI

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un da katıldığı Market Sektörü İstişare Toplantısı’na, 9. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Kozan, 9. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyeleri Oktay Alkan, Fatih Günen ve Komite Üyesi Ahmet Kul ev sahipliği yaptı. Market sektörü temsilcileri toplantıya yoğun ilgi gösterdi.

“KAMPANYALARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN”

Toplantıda sektörün temsilcilerine hitap eden Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, devletimizin başlattığı, KOTO’nun çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından da desteklenen ‘Enflasyonla Mücadele Programı İndirim Kampanyası’nda perakende sektörüne önemli görevler düştüğünü ifade ederek, “Sizlerin de destekleriyle Kocaeli Ticaret Odası olarak program ve indirim kampanyasına desteğimizi ilk açıklayan kurumların başında geliyoruz.

KOTO’da sektörel istişare toplantıları sürüyor

Bu süreçte, gerek vatandaşlarımızın uygun koşullarda alışveriş yapabilmesi gerekse enflasyonla yoğun bir şekilde mücadele edebilmek için çeşitli indirim kampanyaları düzenlediğinizi biliyoruz. Yaptığınız kampanyaları www.koto.org.tr web sitemiz üzerinden Odamıza bildirmeniz ve kayıt altına almamız büyük önem arz ediyor. Bizler de bu kayıtları TOBB ile paylaşıyor, Kocaeli iş dünyamızın kampanyaya desteğini göstermiş oluyoruz. Ayrıca yaptığınız kampanyaları bizlerle paylaşmanız durumunda, tanıtım ve duyurum faaliyetlerinize de katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

“GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

9’ncu Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Kozan, Enflasyonla Mücadele Programı İndirim Kampanyası’nın detayları hakkında kapsamlı bilgiler paylaşarak, “Özellikle market sektörünün kampanyaya katılımı konusunda bizlerden rica var. Neler yapabiliriz bunu görüşmek için bir araya geldik. Görüşleriniz bizler için çok önemli” diye konuştu.

KOTO’da sektörel istişare toplantıları sürüyor

YAPI DENETİM SEKTÖRÜ İSTİŞARE TOPLANTISI

Yapı Denetim Sektörü İstişare Toplantısı ise yoğun katılımla gerçekleşti. 3. Meslek Komitesi Başkanı Halil Ardıç, Komite Başkan Yardımcısı Mustafa Duysak ve Meclis Üyesi Serkan Akyıldız’ın ev sahipliği yaptığı istişare toplantısında, henüz taslak halinde olan ve 2019 yılı itibariyle yürürlüğe girecek olan 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

YAPI DENETİM KANUNU NELER GETİRİYOR?

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Komite Başkanı Ardıç, “4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu’yla birlikte yeni bir sistem geliyor. Henüz tasarı aşamasında. Tasarıyı dikkatle inceleyip, değerlendirip, görüşlerimizi bakanlığa ifade etmemiz büyük önem taşıyor. Yapı Denetim Kanunu; OSB’lerde verilecek hizmetlerde %75 iskonto zorunluluğu, yapı denetim firmalarına il sınırları içerisinde ki bütün ilçelerde yapı denetim hizmeti uygulama zorunluluğu, hizmet bedeli katsayısının %1,5 olması konularını ele alıyor. Bu maddelerle ilgili görüş alışverişi yapıp, çözüm önerilerimizi ilgili bakanlığa sunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu