Eğitim

KOTO’nun okulu endüstri 4.0’a hazırlanıyor

Projeyle birlikte hem öğrenciler endüstri 4.0’a hazırlanacak hem de okula ileri teknolojili atölye kurulacak

Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Endüstri 4.0 Sürecine Yönelik Nitelikli İşgücü Yetiştirmede Model Oluyoruz’ isimli projesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından mali destek programına alındı.

Kocaeli Ticaret Odası’nın nitelikli ara eleman yetiştirmek üzere mesleki eğitime kazandırdığı Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, rol model uygulamalarının yanı sıra ileri teknolojiyi takip eden adımlarıyla da adından söz ettiriyor. Kocaeli Ticaret Odası’nın, okul adına Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na (MARKA) yaptığı ‘Endüstri 4.0 Sürecine Yönelik Nitelikli İşgücü Yetiştirmede Model Oluyoruz’ isimli projesi olumlu sonuçlandı. Projenin mali destek programa alınması konusunu Bolu’da yapılan toplantıda ele alan MARKA Yönetim Kurulu, KOTO’yu tebrik ederek projeyi onayladı.

KOTO’nun okulu endüstri 4.0’a hazırlanıyor

Ülkede mesleki eğitim sisteminde bir ilk olan projeyle ilgili bilgi veren Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, “Proje kapsamında, Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne endüstri 4.0’ın gerekliliği ve teknolojik dönüşümüne uygun olarak atölye kurulacak. Türkiye’de ilk olarak KOTO’nun okulunda gerçekleşecek bu proje ile yüksek teknolojili endüstriyel otomasyon sistemlerindeki makinelerin bakımına yönelik nitelikli işgücü yetiştirilecek. Projede hedef gruplar kapsamında 650 öğrenci doğrudan eğitim alacak. Uzer Makina, Almesan Alüminyum ve Anıt Kontrol Sistemleri firmalarının da iştirakçi olarak yer alacağı proje kapsamında öğrencilere staj ve istihdam desteği sunulacak. 664 bin 448 TL’lik bütçeli projenin %90’ı MARKA tarafından finanse edilecek. MARKA’ya, ilimiz iş dünyasının geleceğine vermiş oldukları büyük destek dolayısıyla teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu