EkonomiSiyaset

“Kriz iş ve emek dünyasını derinden etkiliyor”

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, dış politikada yaşanan keskin dönüşlere dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl örgütünü ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu,” Kocaeli bizim göz bebeğimiz. En önemli illerimizden biri” dedi.

SERİ ZİYARETLER YAPACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP İl örgütünün oluşturduğu program çerçevesinde Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası yönetimlerini ziyareti için ilimize geldi. İlk olarak CHP Kocaeli İl Örgütü’nü ziyaret eden Aykut Erdoğdu’yu CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, İl yöneticileri ve çok sayıda partili karşıladı.

“EZİLEN KİTLELERİN SESİ OLACAĞIZ”

İl binasında açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, ”CHP ezilen kitlelerin sesi olacak. Bir ekonomik kriz süreci içindeyiz. Bu kriz iş dünyasını ve emek dünyasını derinden etkiliyor. Dış politikamızda yaşadığımız keskin dönüşler sonucunda ABD başkanın tehditleri ile oluşan krizin başlangıç seviyesi. İş dünyası ile bir araya gelerek çözümleri konuşacağız” dedi.

“Kriz iş ve emek dünyasını derinden etkiliyor”

“TEHLİKELİ, DERİN VE YIPRATICI”

“ Bu kriz ne 94, ne 2000,  ne de 2009 krizine benzemiyor” diyen Erdoğdu, “Tehlikeli, derin ve yıpratıcı bir krizin içindeyiz. Sorunu doğru çözmemiz için de sorunu doğru tanımlamamız gerekiyor. Saray çevresi bu sorunu doğru tanımlayamıyor. Türkiye’nin yaşadığı ağır sorunun altında siyasal, anayasal ve mevcut yönetim anlayışı yatıyor. Bir ülkede demokrasi yoksa o ülkenin milli geliri de düşük seviyededir” dedi.

“TÜRK EKONOMİSİNİ TAHRİP EDİYOR”

“Artık fon bulamıyoruz” açıklamasını yapan Aykut Erdoğdu, “Siyasal sebepleri anlamadan ekonomik sorunlardan çıkmamız mümkün değil. Merkez Bankası’nın yarın toplantısı var. Piyasalarda faiz artışı bekleniyor. Yüzde 24’ler seviyesine gelecek. Yatırımları durduracağı gibi negatife de çevirebilir. İşsizlik ön plana çıkacak ve döviz kurları yükselmeye devam edecek. Zamanında müdahale yapılabilseydi, krizi bu kadar ağır yaşamayacaktık. Kriz Türkiye ekonomisini tahrip ediyor” diye konuştu.

“Kriz iş ve emek dünyasını derinden etkiliyor”

“KOCAELİ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”

CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya’nın yapmış olduğu, “Genel Merkez Kocaeli’yi silmiş” açıklamasının sorulmasına üzerine cevap veren Erdoğdu, “CHP’nin bu sorununu tartışacak değiliz. Eski bir milletvekilinin bu açıklamayı yapmış olduğunu sanmıyorum. Kocaeli genel merkezin gözbebeği. Kocaeli en önemli illerden biri. Kocaeli de dahil bir çok belediyeyi alacağız” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu