Ekonomi

KTO’da ülke ekonomisi konuşuldu

Körfez Ticaret Odası Eylül Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Güngör Ayhan Başkanlığı’nda gerçekleştirildi

Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya’nın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, komite sunumları, firma tanıtımları ve geçmiş dönem odada görev yapan yöneticilere plaket takdimleri yapıldı. Ay içinde gerçekleştirilen faaliyetlerden bahseden KTO Başkanı Recep Öztürk oda olarak artık proje üreten bir oda olduk diyerek tamamlanan ve devam eden projeler ile ilgili meclis üyeleri ve komite üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

“ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Ülke ve iş adamlarının zor günlerden geçtiğinin altını çizen Öztürk ‘’Biliyorsunuz, ülke piyasaları özellikle son iki üç aydır dışarıda ve içerde eş zamanlı olarak başlayan bir fırtınanın etkisi altında hareket ediyor. Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybetmesinin ise özellikle özel sektörü fazlasıyla olumsuz etkilediğini yaşadığımız süreçten açık olarak görmekteyiz. Özellikle İş dünyasının yaşadığı problemlerden birisi olan döviz artışlarından kaynaklanan zarardan dolayı konkordatoların yaşandığı bir dönemde ticaret ve sanayicileri korunmaya yönelik olarak ek tedbirler alınması gerektiğini, özellikle talebin daraldığı ve borçların arttığı bir ortamda finansal erişim zorluğu yaşanmaması için, Kamu ve özel bankaların şirketlerimize karşı daha pozitif pozisyonda durmaları gerektiğini düşünmekteyiz.

KTO’da ülke ekonomisi konuşuldu

“ÜLKEMİZ TEKRAR DENGELENME SÜRECİNE GİRMELİ”

Dengelenme, disiplin ve değişim ana temeli üzerine oturtulan programla, sürdürülebilir bir ekonomik bir model algısıyla, Sıkı para politikasını destekleyecek tasarruf tedbirlerini içeren maliye politikası en kısa sürede uygulamaya konmasıyla, Kaynak sıkıntısının yaşandığı ülkemizde,  özellikle döviz akışını sağlamaya yönelik alınan tedbirlerle, Öncelikle icat ve tasarım yapabilen teknoloji, sermaye, enerji ve diğer doğal kaynaklarda dışarıya aşırı derecede bağımlı olmanın azalmasıyla, Makroekonomik değişkenler olumlu etkilenecek ve ekonomimiz yeniden dengelenme ve ayarlama sürecine girecek, diye temenni ediyoruz’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu